Kuddusi Okkır Yalova'da toprağa verildi
YALOVA (İHA) - Ergenekon soruşturmasında tahliye olduktan sonra tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayata gözlerini yuman Kuddusi Okkır, Maltepe'de kılınan cenaze namazının ardından getirildiği Yalova'nın Subaşı beldesinde toprağa verildi. Kuddusi Okkır'ın eşi Sabriye Okkır, "Hukuk mücadelemiz bundan sonra başlıyor" dedi.


Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra salıverilen ancak rahatsızlanarak kaldırıldığı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybeden Kuddusi Okkır, İstanbul'un Maltepe ilçesinde ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Yalova'ya getirildi.


Yalova'nın Subaşı beldesine getirilen Kuddusi Okkır'ın cenazesi akrabaları, sevenleri ve dostları tarafından karşılandı. Sevdiklerinin omzunda yeniden musalla taşına konulan Kuddusi Okkır için burada da bir cenaze namazı kılındı. Ardından kabre konulan Okkır'ın cenazesi mezara oğlu Oytun Okkır koydu. Ardından babasının mezarına toprak atan Oytun Okkır'ın yanına gelen Sabriye Okkır da eşinin mezarına toprak attı.


Kocasının ölümü ile ilgili olarak hukuk mücadelesinin süreceğini dile getiren Sabriye Okkır, "Hukuk mücadelemiz esas bundan sonra başlıyor. Bununla ilgili İstanbul'da bir basın toplantısı düzenleyerek ve tüm ayrıntıları basınla paylaşacağım" dedi.