Saldırıda kullanılan araç bulunduİkitelli'de bulunan araç, incelenmek üzere Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne götürüldü

10.07.2008 22:22ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğuna düzenlenen saldırıya katılıp daha sonra kaçtığı belirlenen dördüncü saldırgan yakalandı.
Küçükçekmece'de yakalanmasının ardından Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirilen terörist daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı.
SALDIRIDA KULLANILAN ARAÇ BULUNDU
İstinye'deki ABD Başkonsolosluğu önündeki polis noktasına yönelik silahlı saldırıda kaçan 4. teröristin kullandığı belirtilen araç İkitelli'de bulundu.
VİDEO İÇİN TIKLAYIN
Araç incelenmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe yerleşkesindeki Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Öte yandan devam eden operasyonlarda kaçan teröristin bacanağı ve kardeşinin de gözaltına alınarak emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu önündeki polis noktasına yönelik silahlı saldırının ardından polisin başlattığı geniş kapsamlı çalışmalarda, saldırganların olay yerine geldiği ve 4. bir kişinin olay yerinden uzaklaştığı araç, İkitelli'de ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında Kars'ta yapılan operasyonda olayla ilgili olduğu belirlenen Reşat Anlı isimli bir kişi de gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi.
Öte yandan olayda kullanılan araç ile birlikte saldırıya katılıp olay yerinden kaçan teröristin kardeşi ve bacanağının da gözaltına alınarak emniyete götürüldüğü öğrenildi. Ford Fiesta markalı aracın, bulunmasının ardından incelenmek üzere Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü'ne götürüldü, Yeni gözaltılarla birlikte saldırı olayıyla ilgili ifadesi alınan kişi sayısının 6 olduğu öğrenildi.
Cihan