Cezaevinden çıkan Sedefçi efkar dağıttı
11 Temmuz 2008 21:00
Dört aydır tutuklu bulunan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, tahliye olur olmaz Meriç Nehri kıyısına koştu ve coştu. Sedefçi'nin yanında cezaevi arkadaşı ve CHP Milletvekili Çakır da vardı.
Dört aydır tutuklu bulunan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, tahliye olur olmaz Meriç Nehri kıyısına koştu. Partililerine "Edirne'yi, Meriç'i ve sizleri özledim" diyen Sedefçi davul ve zurnacıların çaldığı oyun havalarıyla coşup türkü söyledi.
Arasta Operasyonu kapsamında 4 aydır tutuklu bulunan Edirne Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi, tahliye olur olmaz Meriç Nehri kıyısına koştu. Partililerine "Edirne'yi, Meriç'i ve sizleri özledim" diyen Sedefçi davul ve zurnacıların çaldığı oyun havalarıyla coşup türkü söyledi.
Tutuklu bulunduğu Edirne Kapalı Cezaevi'nden davul zurna eşliğinde ve partililerinin yoğun sevgi gösterileri arasında tahliye olan Sedefçi, Edirne Belediye Başkan Vekili Namık Kemal Döleneken'in makam arabasına binerek şehir turu attı. Yol boyunca vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Sedefçi evinde üstünü değiştirdikten sonra Meriç Nehri kıyısındaki Villa Restaurant'a geldi. Burada kendisini bekleyen partililere "Bir süre tutuklu kaldım, bu önemli değil. Sizden ayrı kaldığım süre içinde Edirne'yi, Meriç'i ve sizleri çok özledim" dedi.
Restoran yetkililerinden bir mikrofon isteyen Sedefçi, davul ve zurna ekibinden "Haydar Haydar" adlı türküyü çalmalarını istedi. Sedefçi, çok sevdiği bu türküyü kendisi söyledi. Geç saatlere kadar eğlenen Sedefçi'ye aralarında Edirne milletvekilleri Rasim Çakır ve Bilgin Paçarız ile Edirne Belediye Başkan Vekili Döleneken'in de bulunduğu partililer eşlik etti.
www.haber22.com