Yakınları bile cenazelerine gitmedi
12 Temmuz 2008 17:22
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde 3 polisin şehit olduğu silahlı saldırının ardından çıkan çatışmada ölü ele geçirilen 2 saldırganın cenazeleri 3'er kişi ile kaldırıldı.
Erhan Kargın ile Bülent Çınar'ın cenazeleri, yakınları tarafından Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumundan alındı.
Çınar'ın cenazesi bir minibüse, Kargın'ınki ise bir kamyonete konularak, Gaziosmanpaşa Sultançiftliği'ndeki Habipler Yayla Mezarlığına getirildi.
Ardından, önce Çınar'ın cenazesi yakınlarınca defnedildi. Kargın'ın cenazesi ise 3 yakını tarafından tabut kamyonetin içindeyken kılınan cenaze namazından sonra Çınar'ın mezarının yanında toprağa verildi.
Kargın'ın ismini açıklamak istemeyen dayısı, defin işlemi sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı Adana'da iken televizyondan duyduğunu belirterek, Kargın'ın böyle bir suça karışacağına ihtimal vermediğini söyledi.
Dayı, 4 kardeşi olan Kargın'ın annesi Hatun Kargın'ın cenaze törenine katılmadığını kaydetti. Kargın'ın 8 yıl önce de babasının öldüğünü anlatan dayı, yeğeninin arkadaş kurbanı olduğunu ve bir süredir psikolojik sorunlar yaşadığını ifade etti.
Kargın'ın köylüsü olduğunu söyleyen Sadrettin Cam da ''Kargın'ın böyle bir şey yapacağına inanmıyordum. Herkes şaşırdı. Kandırıldı'' dedi.
Defin işlemi sırasında jandarma tarafından mezarlıkta güvenlik önlemi alındı.


AA