İşte Türkiye'nin Gündemi [16.07.2008]Bugün Türkiye'de neler olacak?


1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı ile Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Osman Horata ve beraberlerindeki heyetleri Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek. (Saat: 12.00/14.30)


- Hacıbektaş Kaymakamı Mustafa Eldivan ve Belediye Başkanı emekli Tuğgeneral Ali Rıza Selmanpakoğlu ve Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Jean Ping ve beraberindeki heyet de Cumhurbaşkanı Gül tarafından Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edilecek. (Saat: 16.45/18.00)


2- TBMM Başkanı Köksal Toptan, Bayburt'ta Belediye Başkanlığı ve Valiliği ziyaret edecek.


- Toptan daha sonra, Bayburt Dede Korkut Uluslararası 14. Kültür ve Sanat Şöleni'nin Cumhuriyet Caddesi'ndeki açılış törenine katılacak. (Saat: 12.30/15.30)


3- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Sanayi Odasının yeni hizmet binasının açılışını yapacak. (Saat: 11.00)


- Başbakan Erdoğan, büyükelçilerle Ankara Palas'taki istişare toplantısı ve akşam yemeğinde bir araya gelecek. (Saat: 20.00)


- Erdoğan, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sami Evren'i, Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara'yı, Hakan Şükür'ü, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Mustafa Erol ve Yönetim Kurulu üyelerini Başbakanlık Merkez Bina'da ayrı ayrı kabul edecek. (Saat: 14.00/15.00/16.30/17.00)


4- Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu, Cibuti Tarım, Hayvancılık ve Deniz Bakanı Aboulkader Kamil Mohammed ile TİKA'da görüşecek, ardından işbirliği protokolü imzalanacak. (Saat: 10.40/11.00)


5- Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara Sanayi Odasının yeni hizmet binasının açılış törenine katılacak. (Saat: 11.00)


6- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İstanbul'da TİSK ve Türkiye Personel Yönetimi Derneği'nce düzenlenen “İstihdam Paketi ve Sosyal Güvenlikteki Yeni Düzenlemeler İşletmelere Ne Getiriyor?” konulu seminerin açılışına katılacak. (Saat: 10.00)


7- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Diyarbakır'da Valiliği ziyaret edecek, 6 PTT Bank hizmet binasının açılışını yapacak.


- Ak Parti İl Başkanlığı'nı da ziyaret edecek olan Yıldırım, Silvan bölünmüş yol çalışmalarının yapıldığı yerde incelemelerde bulunacak. (15.10/16.00/17.00/18.00)


8- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Malatya'da 16. Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali'nin açılışına katılacak. (Saat: 18.30)


9- TBMM'den...


- Genel Kurulda, Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tasarının görüşmelerine devam edilecek. (Saat: 13.00)


- CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, TBMM'de basın toplantısı yapacak. (Saat: 11.30)


- ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, Parlamentoda basın toplantısı düzenleyecek. (Saat: 11.00)


- Milli Eğitim Komisyonunda, Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü Kuruluş Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek. (Saat: 10.30)


- Tarım Komisyonunda, Su Ürünleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ele alınacak. (Saat: 10.30)


- Adalet Komisyonunda, Ceza İnfaz Kurumları Dış Güvenlik Hizmetleri Kanunu Tasarısı görüşülecek. (Saat: 10.30)


10- Fransa senatosu genel kurulu, Türkiye'yi de doğrudan ilgilendiren anayasa değişikliği paketini oylayacak.


- “Kurumların reformuna” ilişkin anayasa değişikliği paketi, cumhurbaşkanının parlamentoyla ilişkilerine yeni düzenlemeler getiriyor.


11- DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Karabük'te temaslarda bulunacak.


12- Deniz Harp Okulu 3. sınıf öğrencileri, Tuzla'daki okul komutanlığında düzenlenecek törenle açık deniz eğitimine uğurlanacak. (Saat: 10.00)


13- Tören... Toplantı...


- Toplu Konut İdaresi tarafından, 216'sı Alt Gelir Grubu Projesi kapsamında yapımı gerçekleştirilen Ankara Mamak'taki 510 konutun kura çekilişi, Mamak'ta yapılacak. (Saat: 10.00)


- Türkiye Fırıncılar Federasyonu (TFF) Başkanı Halil İbrahim Balcı, Malatya Fırıncılar Odasında basın toplantısı düzenleyecek. (Saat: 12.30)


- İzmir ve Messina Ticaret Odaları tarafından yürütülen “Zeytin Yolları” etkinliği kapsamında yola çıkan kafile İzmir'e uğrayacak. (Saat: 09.00)


- Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen, Antalya'nın 2018 EXPO adaylığıyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (Saat: 10.30)


- Genç Gönüllüler Derneği'nin Avrupa Komisyonu'nun desteğiyle hazırladığı, Türk ve Ermeni gençlerini Ermenistan'ın Gümrü kentinde buluşturacak projeyle
ilgili Kars Valiliği'nde basın toplantısı düzenlenecek. (Saat: 11.00)


- Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, 23. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali açılış töreni yapılacak. (Saat: 17.00)


14- 2009 Avrupa Şampiyonası'na katılabilmek için eylül ayı içinde eleme grubu maçları oynayacak (A) Milli Erkek Basketbol Takımı, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda toplanarak, kondisyon çalışmalarına başlayacak. (Saat: 10.30/18.30)


15- Profesyonel futbol liglerinde yer alan takımların yeni sezon hazırlıkları ve transfer çalışmaları izleniyor.


- Yeni sezona Avusturya'da kamp yaparak hazırlanan Fenerbahçe, Wörgl kentinde, Çek Cumhuriyeti'nin Sparta Prag takımıyla özel maç yapacak. (TSİ: 19.30)


- Almanya'da yeni sezona hazırlanan Galatasaray, Alman 3. Lig takımlarından Padernborn ile karşılaşacak. (TSİ: 19.00)

.
.
.

Kaynak: hurriyet.com.tr