İşte Agarta'yı uyduran Rus kadın !


İddianamede savcılar Ergenekon’u 600 yıllık geçmişi olan Agarta efsanesine dayalı tarikatvari bir örgütlenme olarak tanımlıyorİddianamede savcılar Ergenekon’u 600 yıllık geçmişi olan Agarta efsanesine dayalı tarikatvari bir örgütlenme olarak tanımlıyor. Agarta’yı yazar Aytunç Altındal şöyle anlatıyor:


Agarta, Shamballa adıyla 19. yüzyılda Helena Blavatsky adlı Rus kadın tarafından uyduruldu. Gerçekte böyle bir yer yok. Blavatsky ilginçtir, 1880’li yıllarda İstanbul’da at cambazlığı da yapmıştı. Agarta eski Tibet ve Hindistan’da mistik ilimlerle uğraşanların kullandığı bir kavramdır. Ama bu bir efsane. Yeraltında böyle bir şehir yok. Atatürk de özellikle kaybolan kıta Mu’ya ilgi duymuştu. Hatta 1933-1936 arasında Tibet ve Hindistan’a 2 kez heyet göndermişti. Bu heyet başta Mu kıtası efsanesi olmak üzere Agarta efsanesini de öğrenmişlerdi. Tutulan bilgiler Anıtkabir’deki kütüphanede de yer alıyor.


Bir tek Polat Alemdar yok!

İddİaNAmedekİ örgütün “600 yıllık geçmişi” Kurtlar Vadisi Pusu’nun senaryosundaki “İhtiyarlar” adlı grubu hatırlattı. Dizide, “İhtiyarlar” grubunun yöneticileri kendilerini şöyle tanıtmıştı: “Biz ışığımızı Metehan’la yakanız, Alparslan’la, Selahaddin Eyyubi’yle yakanız, Osmanbey’le yakanız. Fatih çağ açarken, elindeki meşalede biz vardık. Işığımız sönmeye yüz tuttuğunda, köhneleşen devletin kendisini yenilemesi için devreye girdik. Bize iki seçenek sunuldu: ’Ya Komünist olacaksınız ya da Gladyocu’... Biz ikisini de reddettik...” Şimdi Agarta’yı duyanlar “İddianamede bir tek Polat yok” demekten kendini alamıyor.
Ekşi Sözlük’te Agarta

Kökenlerİnİn 600 yıl öncesine dayandığı iddia edilen Ergenekon için Savcı sanırım delil bulmak için arkeologlardan da yardım alacak. Aha bunlar Doğu Perinçek’in büyük büyük dedesinin darbe yapmak için hazırladığı kılıçlar derseler ne güleceğim.

Dalay Lama da Agartist

Murat Bardakçı (Tarihçi): Güya iki büyük kayıp kıta varmış. Biri Atlantis, biri de bu. Bu kıtalar tabii afetler sonrasında çöküyor fakat o kıtaların bilge kişileri biraraya gelip bir yeraltı medeniyeti yaratıyorlar. Hitler Tibet’e keşif heyetleri göndermiş. Dalay Lama’nın bile bu ırktan olduğu söylendi.İŞte Agartİstan!

Sanskritçe’de ele geçirilemeyen, ulaşılamayan, her şeyden korunmuş, şiddetin yaşanmayacağı anlamına gelen Agarta, dünyanın merkezinde bulunuyor. Orta Asya’nın göbeğinde yeraltı tünelleriyle dünyanın her noktasına, kıtaların ve okyanusların altına uzantıları bulunan uçsuz bucaksız bir yeraltı devleti olarak tanımlanıyor! Buradaki Şamballah kentinde yaşayanlar ari ırk diye biliniyor. Yerüstündeki önemli merkezlerin (Piramitler, mağaralar, şelaleler, volkanlar vs.) altından buraya giriş olduğu düşünülüyor.milliyet