AA - ANKARA - Batıda etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışlar şiddetini daha da artıracak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisinde. Hava sıcaklığı bugün ve yarın yağış nedeniyle iç ve doğu bölgelerde üç-beş derece azalacak, çarşamba gününden itibaren batı bölgelerden başlayarak iki-dört derece artacak.
Pazartesi: Yağışlı hava bugün yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla etkisini sürdürecek. Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde aralıklarla yağış bekleniyor. Güneydoğu kesimlerde gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz'de etkili olacağı tahmin ediliyor.

Batı bölgelerinden doğuya
Salı: Yurdun batı kesimlerini terk edecek yağışlı havanın, iç ve doğu bölgelerde aralıklarla etkisini sürdürmesi bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağmur ve sağanak şeklinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.
Çarşamba: Yağışlı hava doğu bölgelere çekilecek.
Perşembe ve cuma: Yağış dalgası kuzeydoğuda aralıklarla yağışa neden olduktan sonra yurdu terk edecek.http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=252302