Teröre karşı canını hiçe sayarak mücadele eden Mehmetçiklerin, içlerindeki vatan sevgisinin büyüklüğü bir kez daha gözler önüne serildi. Şırnak’ın Silopi İlçesi kırsalında geçtiğimiz hafta PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Astsubay Onur Bakbak’ın, yaralanmasına rağmen saatlerce çatışmayı sürdürdüğü ortaya çıktı.

Astsubay Bakbak, 13 Temmuz akşamı komutasındaki timiyle devriye görevi yürütürken bir grup teröristle karşılaşıldı. “Teslim ol” uyarısına PKK’lıların ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada Astsubay Bakbak ayağından yaralandı. Esenli ve Derebaşı Köyü’ndeki tarlalarını sulayıp hayvan otlatmak için Silopi’den yola çıkan köylüler de ateş altında kaldı.

KÖYLÜLERİ KURTARIN

Canlarını kurturmak için askerin yanına sığındıklarını belirten köylüler, “Kurşunlar üzerimizden geçerken çocuklarımızı alıp askerlerin yanına gittik. Astsubay Onur Bakbak’ın ayağından yaralı olduğunu gördük. O halde çatışmaya devam ediyordu. Bizi görünce askerlere, ‘Kendinizin ve köylülerin güvenliğini sağlayın’ diye emir verdi. Bize ‘Kendinize dikkat edin, çocuklarınızı koruyun’ dedi. Şehit olduğunu öğrenince çok üzüldük. O hem bizi hem emrindeki askeri korumak için çatıştı” dediler.


AKŞAM.COM