El Kaide cinsiyet değiştirtti
20 Temmuz 2008 Pazar 14:40
El Kaide saldırısında hayatın kendisi için ne kadar anlamlı olduğunu anlayan doktor, hislerine karşılık verdi ve kadın oldu!

El Kaide yüzünden kadın oldu İngiliz Tabibler Birliği'nin üst düzey yöneticisi Stewart Drage'in hayatını 7 Temmuz 2005'de 52 kişinin öldüğü Londra'daki bombalama olayı tamamen değiştirdi...

Üç çocuk babası 51 yaşındaki Stewart Drage, bu olayın kendi hayatında bir dönüm noktası olduğunu, kadın olmaya karar vermesini El Kaide teröristlerinin tetiklediğini söyledi.

Ünlü doktor küçüklüğünden beri kadınlara kendini daha yakın hissettiğini ve kadın elbiseleri giymeyi çok istediğini ama bunu hiçbir zaman yapamadığını belirtti. El Kaide teröristlerinin Londra'da havaya uçurduğu otobüslerden birinin çalıştığı Tabibler Birliği bürosu önünde patladığını belirten Stewart Drage, "Otobüsün yanına gidip, yaralılara yardım etmeye başladım. Bir adam feci şekilde yaralanmıştı. Sadece gövdesinin yarısı vardı ve yardım istiyordu. Ona yardım etmeye çalıştım ama kurtaramadım" dedi.

Terörist saldırıdan sonra depresyona girdiğini belirten ünlü doktor, "Sokakta yürürken insanlar hayatını kaybedebiliyordu, yani aslında hayat çok anlamsızdı. O zaman hayatımın geri kalan kısmını istediğim biçimde geçirmeliydim. Eğer vücudum kadın olmamı istiyorsa öyle yapmalıydım" diye düşündüm.

2005 yılı sonunda 28 yıllık eşiyle bu durumu konuştuğunu ve anlayışla karşılandığını belirten Drage, 48 yaşında cinsiyet değiştirmeye karar vererek ameliyatla kadın olduğunu ve Michelle Drage adını aldığını söyledi. Eşi ile birlikte aynı evde yaşamaya devam ettiğini dile getiren Michelle Drage, bu durumu çocuklarına anlatmakta biraz sıkıntı çektiğini ama şu anda çok mutlu olduğunu vurguladı.

Hürriyet