İstanbul’da korkunç cinayet. 10 gündür aranan işadamının mimar oğlu Cevat Şahin’in cesedi üzerine beton dökülmüş halde bir varilde bulundu. Şahin’in ortak iş yapmayı reddettiği kiracıları tarafından işkence edilerek öldürdüğü belirlendi

Güngören’deki evinden 11 Temmuz’da ayrılan ve bir daha kendisinde haber alınamayan 45 günlük evli 28 yaşındaki mimar Cevat Şahin’in korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

İşadamı Hakverdi Şahin, oğlunun ortadan kaybolması üzerine Eyüp Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak fidye için kaçırılmış olabileceğini bildirdi.

Harekete geçen polis, Şahin’in en son babasının yakın arkadaşı ve kiracısı olan elektronik ithalatçısı Abdülkadir E. ile görüldüğünü tespit etti. Kiracı yakın takibe alındı.

Ancak dün Silivri Gümüşyaka Jandarma ekiplerini arayan bir bekçi arazide ‘kimyasal atık varili’ ihbarında bulundu. Boş arazideki varil, kimyasal atık uzmanları tarafından incelendi. İçerisi betonla doldurulan varili kesen ekipler, vahşice işlenen bir cinayeti ortaya çıkardı. Cesedin Cevat Şahin’e ait olduğu belirlendi.

KONUŞMAK İÇİN GİTTİ, KAÇIRILIP ÖLDÜRÜLDÜ

Bunun üzerine kiracı Abdülkadir E.’nin Göngören’deki garajı kameralarla yakın takibe alındı. Garajın içi ve otomobilin temizlenmeye çalışıldığının tespit edilmesi üzerine baskın düzenlendi. Baskında çoğu akraba 7 kişi yakalanarak gözaltına alınırken garajda ve otomobilde kan izlerine rastlandı. Genişletilen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 11’e ulaştı.

Abdülkadir E.’nin aralarında bulunduğu zanlılar, suçlamaları kabul ederek cinayeti bütün ayrıntılarıyla itiraf etti. Zanlılar ifadelerinde şöyle dedi: “Abdülkadir, ev sahibi Hakverdi Şahin’le ortak iş yapmak istiyordu. Oğlu Cevat Şahin buna karşı çıkınca ortadan kaldırmak istedik. Abdülkadir, olay günü Cevat’ı Güngören’de hamburgerciye çağırdı. Buradan kaçırıp garaja götürdük. Garajda 2 saat boyunca işkence yaptık. Öldürdükten sonra, atık varilinde betona gömdük. Ardından araçla götürüp Gümüşyaka’da boş araziye attık” şeklinde ifade verdi.

Öte yandan, zanlı Abdülkadir E.’nin, baba Şahin’i savcılığa gitmesi için yönlendirdiği daha sonra da ona neler sorulduğunu öğrendiği anlaşıldı. Adliyeye sevk edilen 11 zanlıdan Süleyman E., Çelik D., Serdar Y., Yavuz A. ve Erkan Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi.


AKŞA.COM