Sınır Tanımayan İsraf

400 bin dolarlık otomobilinin yağ bakımı için arabayı uçakla Katar'dan Londra'ya gönderdi, 60 bin dolar ödedi.İsrafın böylesi pek görülmedi. Üstelik israfı yapan, Katarlı bir şeyh...

Londra'daki bir garajda yapılacak bakımı için bir Lamborghini'nin uçakla Katar'dan İngiltere'ye 10 bin 500 kilometre yol katettiği, bu durumun çevrecilerin tepkisini çektiği bildirildi.

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre, bir şeyhe ait olduğu belirtilen Lamborghini Murcielago LP640 tipi yaklaşık 400 bin dolarlık otomobil, 8 bin dolarlık bakım için, Katar'dan uçakla Londra'ya gönderildi. Katar Havayolları'nın tarifeli uçağıyla gidiş dönüş ücreti yaklaşık 50 bin dolar tuttu. Yani arabanın yağ bakımı yaklaşık 60 bin dolara patladı.
Hem kirlilik, hem israf

Dünyanın Dostları adlı çevreci kuruluştan Tony Bosworth, Lamborghini'nin yarattığı kirliliğinin yeterince yüksek olduğunu, ancak bir de bakım için binlerce kilometre uçurulmasının iklime daha da fazla zarar verdiğini söyledi. Çevre kirliliğinin yanısıra, israfa da dikkat çekildi.

.
.
.

Kaynak: hurriyet.com.tr