O uçarken siz duş alın
Uçağınız sizi gitmek istediğiniz yere ulaştırırken, siz kendi özel odanızda duş alabilir, viskinizi yudumlaya bilirsiniz. Ancak bu keyif için 10 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Birleşik Arap Emirlikleri havayolu şirketi Emirates, uçak yolculuğunda duş alma dönemini başlattı. Parası olanlar yolculukları sırasında özel odalarında isterlerse banyo yapabilecek. Odalarda mini bar, çalışma masası, bilgisayar, televizyon ve müzik seti de bulunuyor.
Dünyanın en büyük iki katlı uçağı A380 Airbus'ı yeniden tasarlayan havayolu şirketi Emirates 14 yolcusuna içinde banyosu bulunan odalarda hizmet sunuyor. Ancak uçarken bu lüksü yaşamak istiyorsanız 10 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.
Bugün Dubai'den New York'a ilk uçuşunu gerçekleştiren Emirates uçağı 489 yolcu kapasiteli. 14 özel odası bulunan uçakta 24 kabin görevlisi yolculara hizmet veriyor. İki katlı bu uçağın ekonomik bölümünde yolculuik yapmak isterseniz bin 200 dolar ödemeniz gerekiyor.
Dünyanın en büyük uçağı A380 Airbus'la ilk uçuşu Singapur Havayolları gerçekleşmişti. Singapur Havayolları yolcularına iki kişilik odalarda hizmet veriyordu. Şimdi Emirates bir adım öne geçerek uçaklarda banyolu oda hizmeti verme dönemini başlattı.


3 Ağustos 2008
hurriyet