+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Burası Bosna Değil

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Burası Bosna Değil Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Paylaşimci Üye Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  ••••••
  Mesajlar
  1.381
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374511

  Tanımlı Burası Bosna Değil

  Burası Bosna Değil  Bu görüntüler Bosna ya da Kosova savaşı sırasında çekilmedi. Tarih 5 Ağustos 2008. Savaş kapıda. Olan yine çocuklara oluyor. Yüzlerce aile çocuklarını güvenli bölgeye gönderiyor. Ayrılık yürek parçalıyor.  Bu görüntüler dün ve bugün çekildi. Her biri Avrupa'nın göbeğinde yıllar önce yaşanan savaş günlerini andırıyor. Yüzlerce aile çocuklarını kurtarmak için, onları otobüslere bindiriyor. Ayrılık yürek parçalıyor. "Önce çocuklar" diyen aileler de evlerini terk etmeye hazırlanıyor. Çünkü savaş kapıda.

  BU HEZ GÜNEY OSETYA DİKEN ÜSTÜNDE

  Kafkaslar yine barut fıçısı. Bu kez sorunlu bölge Osetya ateş hattında. Gürçistan ile Osetya arasındaki sorun büyüyor. Gürcistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya, Gürcü birlikleriyle artan çatışmalar yüzünden yüzlerce çocuğu müttefiki Rusya'ya yolluyor.

  Rusya önceki gün, Gürcistan ile Güney Osetya arasında "geniş çaplı bir askeri çatışma" riski olduğu uyarısında bulunmuştu.

  TARAFLARA İTİDAL ÇAĞRISI YAPILDI AMA...

  Rusya Dışişleri Bakanlığı, yayımladığı bildiride, bölgedeki durumun "1 ve 2 Ağustos'ta birdenbire kötüye gittiği" belirtilerek, "Gürcistan ile Güney Osetya arasında geniş çaplı askeri çarpışma tehdidi gittikçe gerçek olmaktadır" denildi.

  Bildiride, dün akşam ve gece Gürcistan'ın, Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali yakınlarında "açıkça askeri harekat" yaptığı kaydedildi ve "taraflara üst düzeyde itidal çağrısında" bulunuldu.


  OSETLER ÇOCUKLARINI RUSYA'YA GÖNDERİYOR  Gürcistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya, Gürcü birlikleriyle artan çatışmalar yüzünden yüzlerce çocuğu müttefiki Rusya'ya yolluyor.

  Güney Osetya'da önceki gün ve dün Güney Osetya ile Gürcü birlikleri arasında artan çatışmalarda 6 kişi ölmüştü. Güney Osetya'da, Rusya ile yakın ilişkilerini koruyan ve Gürcistan'dan ayrılarak Rusya'ya bağlı Kuzey Osetya Özerk Cumhuriyeti ile birleşmeyi amaçlayan bir yönetim iktidarda bulunuyor.

  Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlık ilan eden Güney Osetya'nın lideri Eduard Kokoeti, Gürcü birliklerinin sorunlu bölgeden bir an önce çekilmesini istediklerini bildirdi.

  GÖRÜŞMELER BİR TÜRLÜ BAŞLATILAMIYOR

  Kokoeti, Rusya Federasyonu'na bağlı Kuzey Osetya'dan gelen heyetle görüşmesinde yaptığı açıklamada, Gürcistan ile doğrudan diyalog kurmalarının mümkün olmadığını ve Rusya'nın katılmadığı hiçbir görüşmede yer almayacaklarını söyledi.

  Gürcistan'ın gerginliği azaltmada samimi olmadığını savunan Kokoeti, “Bizimle doğrudan görüşmelere hazır olduklarını söylüyorlar, ancak diğer taraftan bölgeye askeri yığınak yapmaya devam ediyorlar” dedi.

  Tiflis yönetimi, bölgedeki sorunların barışçıl çözümü için Güney Osetya yönetimi ile doğrudan görüşmelere hazır olduğunu ve bunun dışında başka bir seçeneğin olmadığını belirtiyor.


  BÖLGEDE ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR: 6 KİŞİ ÖLDÜ


  Bu arada, Güney Osetya'daki sorunlu bölgede taraflar arasında zaman zaman şiddetlenen çatışmalar sürüyor. Güney Osetya'nın basın ve enformasyon komitesinden yapılan açıklamada, Tshinvali'nin güneybatısındaki polis karakoluna Gürcü birliklerince yoğun ateş açıldığı, aynı zamanda Znauri bölgesindeki yerleşim yerlerinin de ateş altında kaldığı kaydedildi.

  Bölgede hafta sonunda yaşanan çatışmalarda, 6 kişinin öldüğü açıklanmıştı.

  Güney Osetya yönetimi, Gürcü birliklerinin sınır bölgesine konuşlandığı ve buralardaki yerleşim birimlerinin boşaltıldığını duyurmuş, Tiflis yönetimi tüm bu iddiaları reddetmişti.

  Güney Osetya'daki sorunlu bölgede Gürcüler, Osetler ve Ruslardan oluşan barış güçleri güvenlik ve istikrarı korumak için görev yapıyor.


  . . . . . . .

  Kaynak: hurriyet.com.tr

 2. #2
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: Burası Bosna Değil

  insanların sorunu ne hiç anlamıyorum...bakalım neler olacak....

 3. #3
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Burası Bosna Değil

  Böyle haberlerden nefret ediyorum...

Benzer Konular

 1. Burası buz pisti değil ABD'de cadde - Video
  By KARLALESİ in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-21-2010, 21:24
 2. Burası TAYYİBAN CUMHURİYETİ değil
  By leyla_59 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-24-2008, 13:54
 3. burası sahra değil şanlı urfa
  By mustafakolik in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-29-2008, 17:18
 4. burası sahra değil şanlı urfa
  By mustafakolik in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-29-2008, 17:17
 5. Burası Türkiye Cumhuriyeti, Arabistan değil
  By zinnat in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-27-2008, 16:46

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0