PKK'nın bir babaya yaşattıkları


PKK tarafından kaçırılan çocuğu için uluslararası kuruluşlardan “acil yardım" istedi.
Avrupa ülkelerinde kaçırılan çocukların örgüte kazandırılanların uyuşturucu, intihar ve sabotaj eylemlerinde kullanıldığı, örgütün beynini yıkayamadığı çocukları ise infaz ederek, ''Kayadan düştü, yıldırım çarptı, sel aldı, intihar etti'' gibi kılıflar uydurulduğu kaydedildi.

İran, Suriye ve Avrupa ülkelerinde aralıksız sürdürülen etkili operasyonlar sonrasında ''kadro'' ve ''finansman'' sıkıntısı yaşayan terör örgütü PKK'nın ''çocuk kaçırma'' ve ''haraç alma'' faaliyetlerine karşı Kürt kökenli aileler, uluslararası kuruluşlara yönelik ''acil yardım'' çağrısı yaparak, terör örgütü yöneticileri hakkında ''suç duyurusunda'' bulunuyorlar. Avrupa'da yaşayan Kürt kökenli ailelerden ''bağış'', ''vergilendirme'' adı altında haraç isteyen terör örgütü mensuplarının, haraç vermek istemeyen ailelerin çocuklarını kaçırması, Avrupa ülkelerinde yaşayan Kürt kökenli aileleri harekete geçirdi.

Fransa'da yaşayan Kahramanmaraşlı Süleyman S, çocuğunun PKK'lı teröristler tarafından kaçırılması üzerine Fransa ve Belçika makamları nezdinde hukuk mücadelesi başlattığı belirlendi. Ayrıca internet aracılığıyla da uluslararası kuruluşlara yönelik olarak terör örgütünün çocuk kaçırma eylemlerine karşı ''acil yardım'' çağrısında bulunan Kürt kökenli Süleyman S'nin, terör örgütü mensuplarınca ölümle tehdit edilerek susturulmaya çalışıldığı kaydedildi.

"ÖLÜMLE TEHDİT EDİYOR"

Babaannesi adına bakım yurdu yaptırmak için düzenlediği etkinlikte topladığı parayı PKK'lı teröristlerin gasp etmek istediğini, ancak buna karşı çıktığı için oğlunun teröristler tarafından kaçırıldığını belirten Süleyman S, bir internet sitesinde yer alan açıklamasında, ''Etkinliklerden elde ettiğim parayı bakım yurdunun inşası için kullanıyordum. Ancak PKK sorumluları buna karşı çıktılar. Çalışmalarımda ısrar edince de 'Bundan sonra paraları bize vereceksin' diye tehdit ettiler. Ben vazgeçmeyince, evimi bastılar ve bakım yurdu için topladığım 100 bin AVRO paramı gasp ettiler. Ertesi gün de oğlumu kaçırdılar'' ifadelerine yer verdi.

Terör örgütü mensuplarının ''kendisini ölümle tehdit ettiğini'' belirten Süleyman S, ''PKK'lılar, 'Çocuğun artık örgütün malı oldu' dediler. Önce bana oğlumun örgüt kamplarında çekilmiş fotoğraflarını gönderdiler. Daha sonra da, PKK'nın Avrupa sorumlusu olduğunu söyleyen bir kişi telefonda 'oğlunu getirdik, gel görüş' diye beni çağırdı. Ancak beni pusuya düşürdüler ve demir sopalarla bayıltıncaya kadar feci şekilde dövdüler. Şans eseri, etraftakilerin yardımıyla öldürülmekten kurtuldum. Beni evine çağırıp da pusuya düşüren ve öldürmek isteyen kişinin, örgütün tetikçi katillerinden Kazım O. olduğunu öğrendim ve durumu Fransız polisine bildirdim ama bugüne kadar hiçbir sonuç alamadım'' dedi.


AA