+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Gürcistan'da Savaş Çıktı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Gürcistan'da Savaş Çıktı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  new Gürcistan'da Savaş Çıktı

  Gürcistan'da Savaş Çıktı
  Gürcistan birliklerinin Güney Osetya'nın başkenti Shinvali'ye karşı bombardıman başlattı, Rusya'ya ait FU-24 uçakları da Kareli kentini bombaladı..
  Rusya'ya ait FU-24 bombardıman uçaklarının, Gürcistan'ın çatışmaların devam ettiği Güney Osetya bölgesindeki Kareli kentindeki polis merkezini bombaladığı belirtildi.

  Gürcistan İçişleri Bakanlığının resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Rus bombardıman uçaklarının Kareli kentindeki polis merkezini hedef aldığı ve buraya iki adet bomba bıraktığı ifade edildi.

  Polis binasının zarar gördüğü belirtilen açıklamada, herhangi bir kayıp olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi.

  Bu arada, İçişleri Bakanlığı sözcüsü Şota Utiaşvili, Reuters ajansına yaptığı açıklamada, iki Rus savaş uçağının Kareli, üçüncüsünün ise Gori yakınına bomba bıraktığını, Kareli'de siviller arasında yaralılar bulunduğunu söyledi.

  Gürcistan Devlet Başkanı Rusya'nın geniş çaplı saldırıya hazırlandığını bildirdi ve orduya tam seferberlik emri verdi.

  GÜRCÜ BİRLİKLERİ, BAŞKENT TSHİNVALİ ÇEVRESİNDEKİ 11 YERLEŞİM BİRİMİNDE KONTROLÜ SAĞLADI

  Gürcü birliklerinin, şiddetli çatışmaların devam ettiği Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali çevresindeki 11 yerleşim biriminde kontrolü sağladığı bildirildi.

  Gürcü Rustavi-2 televizyonu, Gürcü birliklerinin Tshinvali'ye doğru ilerlemeye devam ettiğini ve şu ana kadar 11 yerleşim biriminde kontrolü eline aldığını duyurdu.

  Televizyon haberinde, Tshinvali çevresindeki stratejik öneme sahip tüm tepelerin de Gürcü birliklerinin eline geçtiği kaydedildi.

  Gürcistan Başbakanı Lado Gurgenidze, ''Güney Osetya'da anayasal düzen sağlanana kadar operasyonun süreceğini'' söylemişti.

  GÜNEY OSETYA'DA ÇATIŞMALAR: 3 RUS BARIŞ GÜCÜ GÖREVLİSİ YARALANDI

  Gürcistan'ın, kuşatma altındaki Güney Osetya başkenti Tshinvali'ye açtığı topçu ateşi sırasında 3 Rus barış gücü görevlisinin yaralandığı ve karargahlarının zarar gördüğü belirtildi.

  Rus İnterfaks haber ajansının haberine göre, Rus barış gücü sözcüsü, askerlerin karargahının şafakta Gürcü kuvvetlerinin açtığı ateş sırasında birkaç isabet aldığını söyledi.

  Sözcü, olayda bazı kapı ve pencereleri parçalanan binada zarar meydana geldiğini, binadaki 3 askerin de yaralandığını kaydetti.

  GÜRCÜ ASKERLERİNİN GÜNEY OSETYA'NIN BAŞKENTİNE GİRDİĞİ HABERİNE YALANLAMA

  Gürcistan İçişleri Bakanlığı, İnterfaks ajansının, "Gürcü askerlerinin Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'ye girdiği" yolundaki haberini yalanladı.

  İçişleri Bakanlığı sözcüsü Şota Utiaşvili, İnterfaks'ın haberi için "Bu doğru değil" dedi.

  Gürcü askerlerinin başkente henüz girmediğini belirten sözcü, ancak Rusya'dan Güney Osetya'ya giren iki kamyon konvoyuyla çatışmalara girdiklerini, başkente ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

  Sözcü, sivillere kenti terk etmeleri için süre tanımak istediklerini de kaydetti.

  İnterfaks ajansı, Gürcü askerlerinin Güney Osetya'nın başkentine girdiğini, kentin güneyinde çatışmalar olduğunu duyurmuştu.

  GÜRCİSTAN: "DAİMİ BARIŞA KADAR OPERASYONA DEVAM"

  Gürcistan Başbakanı Lado Gurgenidze, Güney Osetya'daki askeri operasyonun daimi barışa ulaşılıncaya kadar süreceğini söyledi.

  Gurgenidze, yaptığı kısa açıklamada, bu eylemlerin, halkın halen tehlike altında olması nedeniyle sürekli bir barışa ulaşıncaya kadar devam edeceğini bildirdi.

  Gürcistan Başbakanı, sürekli barış sağlanır sağlanmaz da en kısa zamanda diyalog ve barışçı müzakerelere ilerlenmesine gerek olduğunu ifade etti.

  Bu arada Rusya Devlet Başkanı Dımitri Medvedev'in, Güney Osetya'daki çatışmalara ilişkin Moskova'nın stratejisi konusunda yardımcılarıyla durumu değerlendirdiği belirtildi.

  Kremlin sözcüsü, "barışgücü görevi içinde kalan sivilleri savunmayı, Güney Osetya'da barışı restore etmeyi" amaçlayan Medvedev'in liderliğinde bir dizi tedbirin tartışılmakta olduğunu kaydetti.

  GÜRCÜ ASKERLERİ GÜNEY OSETYA'NIN BAŞKENTİNE GİRDİ

  Gürcü askerlerinin, Gürcistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'ye girdiği bildirildi.

  Interfaks ajansının haberinde, askerlerin kuşatma altındaki kente girdiği, kentin güney kısmında çatışmalar olduğu belirtildi.

  Gürcistan'ın ateşkes çağrıları ve ABD ile Rusya'nın da devreye girmesiyle dün sağlanan Gürcü-Oset ateşkesinden birkaç saat sonra ateşkes bozulmuş, Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'nin ağır bir ateşe tutulduğu bildirilmişti.

  Kentteki İnterfaks ajansı muhabiri, ateşin, Gürcü birliklerinin kontrolü altındaki bölgelerden geldiğini söylemişti.


  GÜRCÜ BOMBARDIMANINDA ENAZ 15 KİŞİ ÖLDÜ

  Gürcistan birliklerinin Güney Osetya'nın başkenti Shinvali'ye karşı bombardıman başlattığı, bombardımanda enaz 15 kişinin öldüğü bildirildi.

  Shinvali'deki bir Rus televizyonunun muhabiri olan Andrei Chistyakov, "enaz 15 kişinin öldüğünü söyleyebilirim. Bu kişilerin cesetleri evlerinin bahçesinde ya da sokaklarda" dedi.

  Gürcistan Bütünleşme Bakanı Temur Iakobashvili ise Reuters'a yaptığı açıklamada, Gürcü birliklerinin başkenti sardığını ve kente doğru ilerlediklerini söyledi.

  Bakan Temur Iakobashvili, Gürcü birliklerinin ayrıca 5 Oset köyünün kontrolünü ele geçirdiklerini belirtti.

  Rusya haber ajansları ise Güney Osetya Devlet Başkanı Eduard Kokoity'nin Gürcü saldırısının başarısız olduğunu söylediğini duyurdular.

  Rus Interfaks ajansı ise Gürcü birliklerinin gece yarısından sonra başkente karşı bir tank saldırısı başlattıklarını bildirdi.

  Kokoity Interfaks'a yaptığı açıklamada, TSİ 02.30 civarında "başkentin güney mahallelerine karşı bir tank saldırısı başladığını, şiddetli bir çatışmanın devam ettiğini" söyledi.

  SAVAŞ UÇAKLARI

  Bu arada, Gürcistan savaş uçaklarının Güney Osetya güçlerinin mevzilerine saldırı düzenlediği ileri sürüldü.

  Interfaks'ın haberine göre, Rusya'nın bölgedeki barışgücü birliklerinin komutanı Marat Kulahmetov, Tkverneti köyündeki mevzilere karşı düzenlenen hava saldırısına 5 adet Rus yapımı Su-25 uçağının katıldığını söyledi.

  GÜVENLİK KONSEYİ TOPLANDI

  BM Güvenlik Konseyi üyelerinin ise Rusya'nın isteği üzerine
  New York'ta durumu görüşmek üzere toplandıkları bildirildi.

  AB dış politika temsilcisi Javier Solana'nın da Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili ile bir telefon görüşmesi yaptı.

  AB'den yapılan açıklamada, Solana'nın görüşmede, "Güney Osetya'daki durumdan derin endişe duyduğunu ve çatışmaları durdurmak ve taraflar arasında barışçı görüşmelerin yapılması için her türlü çabanın gösterilmesini istediği" belirtildi.

  RUSYA'DAN ÇAĞRI

  Öte yandan Rusya, uluslararası topluluğun Güney Osetya'daki çatışmaları birlikte durdurmasını istedi.

  Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Boris Malakhov tarafından Vesti-22 televizyonunda okunan bakanlık açıklamasında, "büyük kan dökülmesini ve yeni kurbanları önlemek için çok geç değil" denildi.

  Açıklamada ayrıca, "Rusya, Güney Osetya'da kan dökülmesini durdurmak ve barışı yeniden tesis etmek için çaba göstermeye devam edecektir" denildi.

  Sözcü, "umarız, yabancı ortaklarımız, yüzbinlerce kişinin kaderinin belirlendiği bu zor anda tarafsız kalmazlar. Gürcistan liderliği, karmaşık sorunları çözmek için uygar yolları kullanmaya geri dönmelidir" dedi.


  aktifhaber

 2. #2
  Paylaşimci Üye Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  ••••••
  Mesajlar
  1.381
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374511

  Tanımlı Ce: Gürcistan'da Savaş Çıktı

  Osetya'da Savaş Sesleri
  (İlk Fotoğraflar)

  .
  .
  .

  Fotoğraflar hurriyet.com.tr'den alıntılanmıştır...

 3. #3
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  Tanımlı Rusya ve Gürcistan Osetya için silaha sarıldı

  Rusya ve Gürcistan Osetya için silaha sarıldı

  Gürcistan, ayrılıkçı bölge olarak gördüğü Güney Osetya'ya askerî harekât başlatınca, Rusya Gürcü üslerini bombaladı. Bölge bir anda savaşın eşiğine geldi. AB ve NATO'nun yanı sıra Türkiye de ateşkes için devrede. Saakaşvili'nin yardım çağrısı üzerine Enerji Bakanlığı dün Gürcistan'a 40 megavat elektrik verdi.


  Gürcistan'ın, ayrılıkçı bölgesi Güney Osetya'ya karşı önceki gece başlattığı askerî harekât, bu ülke ile Rusya'yı çatışmaya sürükledi. Batı yanlısı Tiflis yönetiminin birlikleri, Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'yi kuşatınca, Rusya 150 tankı bölgeye gönderdi, uçaklarıyla da Gürcü üslerini bombaladı.
  Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Rusya'yı toprakları üzerinde kendilerine karşı savaş ilan etmekle, Rusya ise Gürcistan'ı etnik temizlik yapmakla suçladı. Saakaşvili, bölgeyi yüksek kesimdeki Cava kenti dışında denetim altına aldıklarını da söyledi.

  Operasyonda Osetyalı lider Eduard Kokoeti'ye göre 1.400 kişi hayatını kaybederken, Moskova, 10 Rus barış gücü askerinin öldüğünü açıkladı. Tiflis, 4 Rus savaş uçağını düşürdüğünü duyurdu. Rusya'nın ise hava saldırısı sırasında Amerikan askerlerinin tatbikat yaptığı Vaziani üssü ile Türkiye'nin modernize ettiği Marneuli Askerî Havaalanı'nı hedef alması dikkat çekti. Rus uçaklarının Marneuli'ye Ermenistan'dan geldiği bildirildi. Rusya, bu saldırıların ardından gece geç saatlerde de Gürcistan'ın Karadeniz'deki limanı Poti'yi ve Senaki askeri üssünü bombaladı. Bölgede başgöste- ren sıcak çatışma bütün dünyayı ayağa kaldırırken, gelişmeyi endişeyle takip eden uluslararası toplum, taraflara ateşkes çağrısı yaptı. AB, NATO, Amerika ve Türkiye, G.Osetya'daki şiddetin sona ermesini isteyerek taraflara sorunu diyalogla çözme önerisinde bulundu.
  Ruslar ve Gürcüler, Osetya için silaha sarıldı, dünya endişeli
  Kafkaslarda savaş rüzgarları estiren gelişmeyi dünya nefesini tutarak izledi. Gürcistan, Güney Osetya'nın merkezi Tshinvali'yi kuşattığını duyururken, sivillerin şehri terk etmesi için 3 saatliğine ateşkes ilan etti. Gürcistan Başbakanı Lado Gurgenidze, Güney Osetyalı ayrılıkçı grupların yaptığı saldırılar sonrası sabırlarının taştığını belirterek, barışı temin etmek için harekete geçmek zorunda kaldıklarını ifade etti. Gurgenidze, sürdürülebilir bir barış sağlanana kadar operasyonun süreceğini; daha sonra diyaloğa dönülebileceğini sözlerine ekledi. Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili ise BBC'ye yaptığı açıklamada, önceki gece Rus birliklerinin G. Osetya'ya doğru hareketlendiği bilgisi üzerine operasyona başladıklarını söyledi. Saakaşvili, yaşananları karşılaşılabilecek 'en kötü kabus' olarak tanımladı. Moskova da gelişmeler üzerine hareketlendi. Ulusal Güvenlik Konseyi'ni toplayan Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, nüfusunun yüzde 90 kadarı Rus pasaportuna sahip olan G. Osetya'ya yönelik olarak 'nerede olurlarsa olsunlar Rus vatandaşlarının hayatını ve onurunu korumak' zorunda olduğunu belirtti. Olimpiyatların açılışı için Pekin'de bulunan Başbakan Putin de Gürcistan'ın 'saldırganlığına' karşılık verileceği taahhüdünde bulundu. Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise G. Osetya'da etnik temizlik yapıldığına dair raporlar aldıklarını söylerken, Rusya'nın BM Büyükelçisi Vitaly Çurkin, Gürcü operasyonunu 'haince' diye niteledi. İlerleyen saatlerde Rusya'nın, 58'inci ordusuna ait 150 tanktan oluşan birliklerinin, Rus barış gücü askerlerine yardım için bölgeye girdiği haber verildi. Bölgeye Gürcü kuvvetlerine karşı savaşmak için Rusya ve bir diğer ayrılıkçı bölge olan Abhazya'dan da gönüllüler gittiği rapor edildi. Rusların bölgeye girmesi ve hava saldırıları başlatması üzerine Saakaşvili, Moskova'nın Gürcistan'a savaş açtığını söyledi. Gürcistan Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Kaka Lamaia ise "Rusya Gürcistan'ı işgal etti. Saldırı altındayız." dedi. Gürcistan'ın yedek asker ve gönüllülerden oluşan iki birliği çatışma bölgesine gönderdiği kaydedildi. Dış Haberler Servisi

  Bölge 1989 yılından beri gergin
  Güney Osetya, 1922'de özerk bölge olarak Sovyet yönetimindeki Gürcistan'a bağlandı. Sovyetlerin dağılmasının ardından Rusya'ya bağlı Kuzey Osetya ile birleşmeyi isteyen G. Osetya ve Gürcistan arasındaki gerginlik 1989 sonlarından itibaren artış gösterdi. Bölgenin, 1990'da kendisini ''Demokratik Güney Osetya Sovyet Cumhuriyeti'' ilan etmesi üzerine Tiflis bölgenin özerkliğini kaldırdı. 1991'de Gürcülerin başkent Tshinvali'ye girmesiyle çatışmalar başladı. 14 Temmuz 1992'de Ruslar, Gürcüler ve Osetlerden oluşan barış gücü ateşkesi sağladı. 1992'de fiilen ayrıldıktan sonra ilk referandumda Osetlerin yüzde 98'i, 2006'daki ikinci referandumda ise yüzde 90'ı bağımsızlığı seçti. Fakat, G. Osetya'nın bağımsızlık ilanı hiçbir ülke tarafından tanınmış değil.
  Dışişleri, önce 'Güney Osetya' dedi sonra düzeltti
  Ankara, Güney Osetya'daki olaylarla ilgili tarafları itidale davet ederken "açıklama krizi" yaşandı. Öğle saatlerinde gelen ilk açıklamada "Gürcistan ile G. Osetya arasındaki çatışmaya dönüşen olaylar" denildi. Akşam saatlerinde ise düzeltme ile bu ifade "Gürcüler ile G. Osetyalılar" olarak değiştirildi. İlk açıklama G. Osetya'nın bir devlet olarak algılanma riskini içeriyordu. Diplomatik kaynaklar Gürcistan'dan gelen tepki üzerine ifadenin değiştirildiği iddialarını kesin bir dille reddederken, bu konuda Tiflis'in bir girişimi olmadığını kaydetti. Kaynaklar, ilk açıklamayı "enformasyon hatası" olarak değerlendirdi. Ankara, Zaman
  Rusların askerî gücü Gürcülerin çok üstünde
  Rusya ile Gürcistan'ın askerî kapasiteleri karşılaştırıldığında Moskova'nın ezici üstünlüğü hemen fark ediliyor. Rusya'nın muharebe kapasitesine sahip 23 bin tankı var. Gürcistan'ın ise sadece 128. Askerleri taşıyacak zırhlı araç sayısı Rusya'da 9 bin 900, Gürcistan'da 44. Moskova bin 809 savaş uçağı, bin 932 helikoptere sahipken, Tiflis'in 8 savaş uçağı ve 37 helikopteri var. 395 bin Rus askerine karşı 32 bin Gürcü askeri bulunuyor. Seferberlik halinde askerlik hizmeti verebilecek 16-49 yaş arası erkek sayısı Rusya'da 73 milyon, Gürcistan'da ise 2,3 milyon. Ankara, aa
  Rice'tan Rusya'ya 'çekil' çağrısı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, "Rusya'yı, Gürcistan'a yönelik savaş uçakları ve füzelerle yürütülen saldırıları durdurmaya, Gürcistan'ın toprak bütünlüğüne saygı göstermeye ve Gürcü topraklarından muharip güçlerini geri çekmeye çağırıyoruz." dedi. Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ise "Vatandaşlarımızın ölümlerinin cezasız kalmasına izin vermeyeceğiz." diye konuştu. Bu arada Başbakan Erdoğan da, Saakaşvili ile telefonla görüşerek Türki-ye'nin Gürcistan'ın toprak bütünlüğüne atfettiği önemi vurguladı

  ZAMAN

 4. #4
  Onursal Üye hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  5.612
  Blog Yazıları
  54
  Tecrübe Puanı
  102309069

  Tanımlı Ce: Gürcistan'da Savaş Çıktı

  G. OSETYA'DA ÖLENLERİN SAYISI 1500Kafkaslarda çatışma

  09.08.2008 10:20Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Gürcü birliklerinin, tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'ya düzenlediği saldırıda bin 500 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
  Lavrov, Moskova'daki yabancı gazeteciler için düzenlediği basın toplantısında, Gürcü güçlerinin başlattığı saldırıda şu ana kadar bin 500 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, ölü sayısının giderek arttığını ifade etti.
  Rusya'nın Gürcistan ile savaş başlatmak için değil barışı korumak için bölgede bulunduğunu belirten Lavrov, Gürcistan'ın Güney Osetya'ya yönelik saldırıda kullanılan hiçbir bölgesinin güvende olmayacağı uyarısında da bulundu.  "GÜRCÜLERİ BAŞKENTTEN ÇIKARIYORUZ"RUS GENERAL AÇIKLADI

  09.08.2008 10:51Rus güçlerinin, Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'den Gürcü askerlerini çıkarttıkları öne sürüldü.
  Rus Kara Kuvvetleri Komutanı Vladimir Bolderev, Itar-Tass ajansına yaptığı açıklamada, "Taktik birlikler, Tshinvali'yi Gürcü ordusundan tamamen kurtardı ve Gürcü birliklerini barış gücü askerlerinin bulunduğu bölgenin ötesine göndermeye başladı" dedi.
  Bu arada, Rusya'yı hava saldırıları desteğinde topraklarını istila etmekle suçlayan Gürcistan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin Güney Osetya'da resmi ateşkes çağrısında bulunmasını istedi. Gürcistan'ın BM Büyükelçisi Irakli Alasania, Güvenlik Konseyi'nin olağanüstü toplantısında Rus askerlerinin derhal Gürcistan topraklarından çekilmesini talep etti. ABD'nin BM Büyükelçisi Zalmay Halilzad da Alasania'ya destek verdi. Toplantı bu yönde bir çağrı olmadan sona erdi
  haberturk

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-14-2011, 12:36
 2. Alex'in eski takımı küme düştü, savaş çıktı!
  By _PESSİMİST_ in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-07-2009, 17:43
 3. Leo Franco için savaş çıktı!..
  By Reflex. in forum Galatasaray
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-22-2009, 17:07
 4. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 12-28-2008, 12:58
 5. Gürcistan Kuşatması ,Gürcistan Kuşatması Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-26-2008, 00:17

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0