İstanbul'dan Muş'a giden THY uçağının teknik bir arıza ya da sis nedeniyle inemediği için Adana'ya yönlenmesiyle başlayan gergin bekleyiş uçağın sorunsuz inmesiyle bitti.

İstanbul-Muş seferini yapan Türk Hava Yolları'na (THY) ait yolcu uçağının, Muş Havaalanı'na iniş yaptığı sırada iniş takımları açılmadığı için Adana'ya yönlendirildiği bildirildi.

105 yolcusuyla İstanbul'dan Muş'a giden THY'ye ait uçağın, Muş Havaalanı'na yoğun sis ve iniş takımlarındaki arıza nedeniyle iniş yapamadığı öğrenildi.

Uçağın, Adana Havalimanı'na yönlendirildiği belirtildi. Uçağın iniş takımları açılmadığı için Adana Havalimanı'na riskli bir iniş yapacağı kaydedildi.


ANADOLU AJANSINA GÖRE SİS İNİŞ İZNİ VERMEDİ

THY'ye ait yolcu uçağı, yoğun sis nedeniyle Muş Havaalanına iniş yapamadı. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İstanbul'dan hareket eden TK 754 sefer sayılı yolcu uçağının pilotu, saat 14.20'de Muş Havaalanı'na iniş yapmak istedi. Ancak yoğun sis nedeniyle uçak inemeyince Adana Havaalanı'na yönlendirildi.


UÇAK ADANA'YA SORUNSUZ İNDİ

İstanbul-Muş seferini yaparken teknik bir arıza sebebiyle Muş Havaalanı'na inemeyen Türk Hava Yolları'na (THY) ait yolcu uçağı, Adana Havalimanı'na sorunsuz iniş yaptı.

Saat 14.20 sıralarında, iniş takımlarındaki arıza ve yoğun sis sebebiyle Muş Havaalanı'na inemeyince Adana Havalimanı'na yönlendirilen THY'ye ait TK-754 sefer sayılı yolcu uçağı, arızanın giderilmesiyle saat 15.20 sularında Adana Havalimanı'nın 2 No'lu pistine sorunsuz iniş yaptı. 105 yolcusu ve 7 mürettebatı bulunan uçağın inişi sırasında itfaiye ekipleri de pistte hazır bekledi. Uçağın sorunsuz iniş yapmasının ardından itfaiye ekipleri pistten çekildi.

Yolcular uçaktan indirilerek bekleme salonuna alınıyor.