Pekin'de sporcuların idman yaptığı stadyumda, suçluların binlerce kişi önünde idam edildiği ortaya çıktı.
Olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapan Çin'de daha 7 yıl öncesine kadar, suçluların binlerce kişinin önünde öldürüldüğü ortaya çıktı... 2
001 yılında 2008 Olimpiyat Oyunları'nın Çin'e verilmesinin ardından suçluların infaz edilmesi de son buldu. Olimpiyat Oyunları'na dahil olan antrenmanların yapıldığı Shijingshan Stadyumu'nda 8 yıl önce biri kadın 3'ü erkek 4 kişi uyuşturucu satmak yüzünden binlerce kişi önünde vurularak öldürüldü.
Ayaklarında kelepçelerle, gözleri bağlı olan 4 kişi izleyenlere gösterildikten sonra stadyumun diğer ucuna götürülüp vuruldu. Aradan 8 yıl geçti... İnfaz yeri olarak kullanılan stadyumda şimdi olimpiyat bayrakları dalgalanıyor.

'İNFAZ YOK' DEDİLER AMA...
Sporcuların, geçmişten habersiz antrenman yaptığı stadyumda 5 yıl içinde binlerce suçlunun infaz edildiği belirtildi. Yaptığı açılış töreniyle tüm dünyayı büyüleyen Çin, infaz fotoğraflarını tarihe gömdü. Ancak insan hakları savunucuları, ülkeyi insan hakları konusunda sert bir dille eleştiriyor. Şikâyetler üzerine Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) konu hakkında Pekin Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi'ne (BOCOG) başvurdu. Komite, IOC'ye kesinlikle hiçbir stadyumda infaz yapılmadığını bildirse de Beijing Ribao gazetesinin yıllar önce yayımladığı fotoğraflar, stadyumda toplu infazların gerçekleştirildiğinin kanıtı.

milliyet alintidir