Dünyaca ünlü zengine rest çekti kahraman olduZenginliğiyle dünyaca ünlü olan Roman Abramoviç e masa vermeyen lokanta işletmecisi, İtalya da ‘kahraman ilan edildi.

13.08.2008 11:37 İtalya'nın Toskana bölgesinde yerel bir lokanta işletmecisi, dünyaca ünlü zenginlerden Rus işadamı Roman Abramoviç’e lokantasında yer olmadığı gerekçesiyle masa vermeyince İtalyan medyasında ‘kahraman’ ilan edildi. Abramoviç, yatıyla gittiği Forte dei Marmi’de “Bistrot” adlı bir restoranda, 8 kişilik ekibiyle birlikte yemek yemek istedi. Ancak restoranın işletmecisi David Vaiani, “tüm masalarının önceden ayırtıldığı” gerekçesiyle Abramoviç’e masa vermedi.
Medya tavrıyla Vaiani’yi “kahraman” ilan ederken, Abramoviç’in Forte die Marmi’de “bir dakika daha durmamaya karar verdiğini” ve yatının kaptanına “tam gaz Sardunya Adası’na doğru devam et” dediğini yazdı. Forte die Marmi Belediye Başkanı da, Bistrot lokantasının Abramoviç’i geri çevirmekle “iyi yaptığını” söylediğini yazdı. Gazete, Buartti’nin, “Kurallar sadece vatandaşlar için değil, turistler için de geçerlidir. Bunlar çok zengin kimseler olsa bile” dediğini yazdı.
Milliyet