Dünyadan İlginç Olaylar: İnternette MucizeDünyanın gözü Boğaz'dan geçen savaş gemilerindeydi. İngiltere ise 20 yıldır annesini arayan ve internet üzerinden ona kavuşmayı başaran gençi konuşuyor.


Amerikalı bir aileye evlatlık verilen İngiliz Leon Bailey (25) 20 yıldır aradığı annesini sonunda buldu. Gitmediği yer, çalmadığı kapı bırakmamıştı. Tam umutları tükenmek üzereyken, teknoloji imdadına yetişti. Leon, annesini, sosyal iletişim ağı Myspace sayesinde buldu.

Siteye annesinin ismini ve elinde bulunan tek fotoğrafını koyan genç, kısa zamanda İngiltere'de yaşayan annesini buldu. Leon, 20 yıldır aradığı annesini, internet üzerinden bulabilmesine "İnternette mucize yaşadım" dedi. Bailey şimdi de babasını arıyor.

DÜNYADAN KISA KISA

Obama'nın yardımcısı Joe Biden mi olacak?
Senato Dışilişkiler Konseyi Başkanı'nın Obama'nın dış politika tecrübesizliğini giderebilecek kişi olabileceği söyleniyor. Biden, 1999 yılında, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'in Washington ziyareti sırasında, “Siz ABD'ye muhtaçsınız, ancak ABD'nin size ihtiyacı yok. Kıbrıs sorununu çözün, istenilenleri yerine getirin, size kredi verelim. Aksi takdirde hiçbir yere varamazsınız” deyince, adı “densiz senatör”e çıkmıştı.

Keşke soyadımız hala Kemal olsaydıBoris Johnson’ın babası "Keşke soyadımız hala Kemal olsaydı" dedi. İngiliz Kanal 4, Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Boris Johnson’ın hayatını anlatan ‘Kim Olduğunu Zannediyorsun?’ isimli çarpıcı belgesel yayınladı. Boris Johnson, büyükdedesi Ali Kemal’in linç edilerek öldürülmesini “Büyükdedem aslında bir Türkiye dostuydu, ülkenin geleceği için en iyisini istiyordu” diye yorumlarken, Boris’in babası “Keşke soyadımız Kemal kalsaydı” dedi.

Bir cinayetin portresi
Suzan Tatim, 1996 yılında bir yetenek yarışmasıyla ünlenmişti. Mısırlı bir işadamıyla yaşadığı 8 aylık ilişkinin ardından Dubai'ye giden genç kadın, geçen ay ölü bulundu. Katili, 90 dakika sonra bir uçakla Mısır'a gidiyordu. Mısırlı bir işadamın tetikçisi olan katil 1-2 milyon dolar para aldığını itiraf etti. Hücresinde ölü bulundu. Lüks oteller sahibi olan iş adamı, Mısır'ın siyaset sahnesinde de tanınan bir isim. Bahreyn'den Bağdat'a magazin basını, haftalardır bu cinayetin ayrıntılarıyla çalkalanıyor.

Phelps'in sitesinde Türk hacker savaşıOlimpiyatlarda 8 altın madalya kazanarak tarihe geçen Amerikalı yüzücü Michael Phelps'in resmi internet sitesi, Türk bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı. Siteye önce "Hacked by Sessiz_Türk" mesajı kondu. Ardından bir başka bilgisayar korsanı şu mesajı siteye koyarak tepki gösterdi: "Sessiz Turk isimli arkadaşım şimdi bu yaptığınla gurur mu duyuyorsun? O aklını ve zekanı milletine daha yararlı işler için kullan! Michael Phelps'den sitesini hackleyen Türkler adına özür dileriz."

Borçluları utandırarak parayı tahsil ediyorİspanya'da ekonomik kriz büyüyünce borçluların sayısı arttı. Borcunu tahsil etmek isteyenler için özel bir şirket kuruldu. "El Cobrador del Frac" (Fraklı Tahsildarlar) adlı şirkette, 1930'ın Fred Astaire filmlerinden fırlamış gibi duran fraklı tahsildar, borçluların kapısına dayanıyor. Utanan borçlular parayı ödüyor. Şirket, bu aralar çok popüler.

Düşen İspanyol uçağının sorunları varmış
Son iki uçuşu iptal edilmiş. Uzmanlar, en riskli bölümün kalkış anı olduğunu söylüyorlar. Çünkü bu sırada türbinlerin çok hızlı dönmesinden uçağın maksimum gerilmeye maruz kaldığı belirtiliyor.

Sapık şarkıcı gidecek yer arıyor
Vietnam'da hapisten serbest bırakıldıkta sonra Hong Kong tarafından kabul edilmeyen sübyancı İngiliz şarkıcı Gary Glitter, Bangkok'a döndü. Buradan da İngiltere'ye gönderilmesi bekleniyor. Ancak o, gidecek bir başka ülke arıyor. Ne var ki, başka ülkeler de onu kabul etmeye yanaşmıyor.

Onlara herkes para bağışlıyor
Demokrat partiden siyahi başkan adayı Obama temmuz ayında seçim kampanyası için 55 milyon dolar harcarken Cumhuriyetçi partiden başkan adayı John Mccain ise 32 milyon dolar harcadı.

Annesini internetten buldu
Amerikalı bir aileye evlatlık verilen İngiliz Leon Bailey (25) 20 yıldır aradığı annesini sosyal iletişim ağı Myspace sayesinde buldu. Siteye annesinin ismini ve elinde bulunan fotoğrafını koyan genç, kısa zamanda İngiltere'de yaşayan annesini buldu. Bailey şimdi de babasını arıyor.

*İngiltere'de bir sincap ufak bir hindistancevizini halter kaldırır gibi kaldırdı. +foto (Daily Mail)

*İngiltere'de annesinin saldırganlığından korumak içi 3 günlükken yuvadan alınan bir yavru baykuş ve onu korumayı kendine görev edinmiş tazı arasındaki arkadaşlık şaşırtıcı. +foto (Daily Mail)

*İngiliz Ken Walters 19 yıl önce geçirdiği bir kaza yüzünden tekerlekli sandalyeye mahkum oldu, iki kez kalp krizi geçirdi ve son olarak da 2005 yılında orta şiddetle bir inme yaşadı. Ancak inmeden sonra hayatı beynindeki değişimler sayesinde buştan aşağı değişti. Daha önce sanata ilgi bile duymadığını söyleyen Walters artık kendi grafik yazılımı olan ve bilgisayar şirketlerinin ısrarla aradığı bir dijital sanatçı. +foto (Daily Mail)
.
.
.

Kaynak: hurriyet.com.tr