Pakistan'ın Kuzeybatısındaki Svat Vadisinde, Silahlı Eylemcilerin Bir Bölgesel Hükümet Yetkilisinin Evine Düzenlediği Baskında 10 Kişi Öldü.

Pakistan'ın kuzeybatısındaki Svat vadisinde, silahlı eylemcilerin bir bölgesel hükümet yetkilisinin evine düzenlediği baskında 10 kişi öldü.
Polis şefi Snober Han, hükümet yetkilisinin ailesinden 3 kişi ile 7 koruma görevlisinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Eylemcilerin eve RPG'lerle saldırdıkları ifade edildi. Eylemcilerin hangi örgüte bağlı oldukları bilinmiyor. Bu arada suikasta kurban giden Pakistan'ın eski başbakanlarından Benazir Butto'nun eşi Asıf Ali Zerdari, Taliban'ın daha üstün bir konuma geçtiği uyarısında bulunarak, Pakistan'da Taliban'ın yasaklı örgütler listesine dahil edilmesini istedi. BBC'ye demeç veren Zerdari, dünyanın ve Pakistan'ın, teröre karşı yapılan savaşı kaybetmekte olduğunu vurguladı. Zerdari, "Bu bir isyan. Bu bizim ülkemiz ve onu savunacağız. Şu anda Taliban'ın kesinlikle daha üstün bir konuma geçtiği kanısındayım" diye konuştu.

Kaynak: Cihan haber ajansı