Hükümet Binasının Bahçesinde Gösteri

Binlerce gösterici, hükümet binasının bahçesine girdi. Hükümeti protesto eden göstericiler görevdeki başbakanı eski başbakanın piyonu olmakla suçluyor ve istifasını istiyor.
Tayland'da binlerce gösterici hükümet binasının bahçesine girdi. Devlet televizyonu, bayrak ve pankartlar taşıyan ve hükümet binasının bahçesinde oturan 15 bin ila 17 bin göstericinin görüntülerini yayımladı.

Ortamın sakin olduğu ve hiçbir göstericinin şu ana kadar Başbakan Samak Sundaravej'in bürolarına girmeye çalışmadığı belirtildi. 2006 yılındaki eylemlerde başı çeken Demokrasi İçin Halk İttifakı (DHİ) partisi, Samak'ı eski Başbakan Taksin Şinavatra'nın "piyonu olmakla" suçluyor ve mayıstan bu yana hükümeti devirmek için protesto gösterileri düzenliyor.

Bu arada Tayland Başbakanı Samak Sundaravej, protesto gösterileriyle ilgili olarak sabrının taşmak üzere olduğunu ifade ederek, İçişleri Bakanına polisin söz konusu gösterileri sonlandırması için doğrudan yetki verdiğini söyledi. Samak, ulusal televizyonda yaptığı açıklamada, "Durumun olağan haline döndürülmesi için her şeyi yapacağız" dedi.
.
.
.

Kaynak: hurriyet.com.tr