İzmir'de, Narlıdere ve Urla ilçelerinde silah tehdidiyle gasp, gasp teşebbüsü, hırsızlık, polisle silahlı çatışmaya girme suçlarından aranan, gerçek isminin E.S. olduğu ve daha önceden 8 ilde 5 farklı isimle suç işlediği bildirilen zanlı yakalandı.


Narlıdere'de, kasım ayında, Fevzi Bayram'a ait villada görevli Zinnet Yanarşavk'tan altın, Süleyman Şenocak'a ait villanın aşçısı Hayriye Kom'dan 3 saat gasp edilmesiyle ilgili soruşturmayı sürdüren polis, zanlının elinde gül dövmesi olduğunu belirledi.

İki gasp olayının ardından Şubat ayında, yine elinde gül dövmesi olan zanlının Urla ilçesinde iki evden hırsızlık ve gasp girişimi olayına karışması ve polisle silahlı çatışmaya girerek izini kaybettirmesi üzerine geniş çaplı arama başlatıldı.
İzmir'deki otelleri tek tek dolaşan ve özellikle Basmane semtindeki otellerin çevresinde aramalarını yoğunlaştıran Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, elinde gül dövmesi bulunan “Metin Alkan”ın bir otelde kaldığını tespit edince operasyon düzenledi. Polis, “Metin Alkan” adını kullanan kişiyi gözaltına aldı. Zanlının kullandığı kimliğin sahte olduğunu belirleyen polis, parmak izi incelemesi başlattı.

İnceleme sonucu, aynı parmak izinin Metin Alkan, Mehmet Çelik, Emrah Çelik, Erman Salihoğlu ve Erman Emre Salihoğlu'na ait olduğu ve zanlının bu isimleri kullanarak Diyarbakır, İçel, Denizli, Adana, İstanbul, Ankara, Muğla ve Antalya illerinde gasp ve hırsızlık suçlarına karıştığı, bu adlarla cezaevine girdiği, hatta bir kimlikte yaşının küçük görünmesi nedeniyle serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Zanlının gerçek isminin E.S. (25) olduğu ve kendi ismiyle suç kaydı bulunmadığı, zanlının önceki suç kayıtlarının 2000 yılı öncesine dayandığı bildirdi.

ÇOK SAYIDA SUÇTAN ARANIYOR

Zanlının Erman Emre Salihoğlu adıyla Adana, Diyarbakır, İzmir, İçel, İstanbul, Ankara; Emrah Çelik adıyla Muğla, Mehmet Çelik adıyla Antalya polisince çeşitli suçlardan arandığı belirlendi.

E.S, gasp ve hırsızlık olaylarında silahla etkisiz hale getirdiği kişiler tarafından da teşhis edildi. Gasp büro amirliğindeki işlemlerinin ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen E.S, gazetecilere “gerektiği için gasp yaptığını” söyledi.


Kaynak