Obama ve Biden'in dedeleri meslektaş çıktı


ABD'nin başkan adayı ve yardımcı adayının soyu araştırıldı.Amerika'yı yönetmeye aday iki ismin dedeleri meslektaş çıktı!
Illinois Senatörü Barack Obama ile rakibi Joseph Biden'ın soyunun İrlanda'dan göç eden ayakkabı imalatçılarına dayandığı ortaya çıktı. ABD şecere uzmanı Megan Smolenyak Smolenyak, 2 politikacının soyunun da 1849 yılının Nisan ve Mayıs aylarında ABD'de başladığını ifade etti.

Geçen yıl Obama'nın annesinin kökenini inceleyen Yeni Jersey'li Smolenyak, şimdi de Biden'ın dedesi Owen Finnegan'ın, Kuzey İrlanda sınırındaki Carlingfor'dan göç ettiğini ortaya çıkardı.

Biden ve Obama'nın ailelerdeki erkeklerin 1849'da ailelerini terk ettiği, 1950'de de ailelerini aldıklarını söyleyen Smolenyak, "İkisinin dedesinin de ayakkabı imalatçısı olması çok şaşırtıcı" dedi.

SEÇMENİN DERDİ BOYU
Amerikalı seçmenleri Demokrat Parti'nin başkan adayı Barack Obama ve Cumhuriyetçi Partinin adayı John McCain siyasi görüşleri ve beyanlarından çok, kişisel özelliklerine ve ailelerine ilişkin bilgilerine ilgi duyuyor. Amerikalılar'ın interneti en çok ''Obama'nın boyunu'' ve ''McCain'in yaşını'' öğrenmek için kullandıkları belirlendi. İnternette Obama'ya ilişkin sorgulamalarda en çok ''Barack Obama Müslüman'' girişi dikkati çekiyor. (Bugün)


ensonhaber