O başkan yardımcısı olmaya aday, ancak skandalları bitmiyor. İşte son enişte skandalı;
Başkan adayı McCain’in yardımcısı Palin’in skandalları bitmiyor. Önce küçük bebeğinin kızının olduğu söylendi, ardından 17 yaşındaki bekar kızının hamile olduğu ortaya çıktı. Şimdi de kız kardeşinden boşanan eniştesini işten kovdurduğu konuşuluyor.

ABD’DE 4 Kasım’daki başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti adına yarışacak olan John McCain’in, geçen cuma günü yardımcılığı için Alaska Valisi Sarah Palin’i seçtiğini açıklaması büyük şaşkınlık yaratmıştı.

44 yaşındaki kadın vali, ABD halkı tarafından tanınmıyordu, birçok siyasi konuda tecrübesizdi, pasaportunu bile birkaç ay önce çıkarmıştı. Ancak bir anda siyaset sahnesine heyecan getirdi. Sadece üç günde McCain’in kampanyası 10 milyon dolar bağış topladı. Palin’in muhafazakâr çevrelerin yanısıra kadınlardan da büyük destek alacağı tahmin ediliyordu.
ENİŞTESİNİ İŞTEN KOVDURMUŞ
Ancak bir anda ibre tersine döndü. Önce Palin’in nisanda doğan Down sendromlu bebeğinin, aslında 17 yaşındaki kızı Bristol’un bebeği olduğu iddia edildi. Palin, bu iddiayı yalanlamak için kızının şu anda beş aylık hamile olduğunu ve bebeğinin babası okul arkadaşı Levi Johnson ile evleneceğini açıkladı. Evlilik dışı ilişkilere karşı çıkan Palin’in, kendi kızının bu duruma düşmesi büyük tepki çekti. Daha bu olayın üzerinden bir gün geçmişti ki, ikinci bir skandal patlak verdi. Palin’in, kısa süre önce kız kardeşinden boşanan eski eniştesini işten kovdurmak için görevini kötüye kullandığı iddia edildi. Hatta Palin’in hakkında soruşturma açılacağını öğrenmesi sonrası avukat tuttuğu da belirtildi. Uzmanlara göre bu mesele, Palin’e kızının hamileliğinden daha fazla zarar verebilir.

AİLESİ ARAŞTIRILIYOR

McCain cephesi ise Palin’in kızının durumundan haberdar olduklarını belirterek, bunun bir aile meselesi olduğunu ifade etti. Ancak McCain’in kurmayları hemen 25 kişilik bir inceleme ekibi kurarak, olası başka skandallara hazırlıklı olmak için Palin’i ve ailesini araştırmaya başladı.

ABD’NİN KADERİNİ BU İKİ GENÇ Mİ BELİRLEYECEK?

Muhafazakâr görüşleriyle tanınan Palin’in 17 yaşındaki kızı Bristol’un erkek arkadaşı Levi’den hamile kalmasının seçim sonuçlarına etki edebileceği belirtiliyor.

Kaynak : İnternetHaber