Oltayla kendini astı


Köpek balığı avcılığını protesto eden genç kız sırtına sapladığı oltayla 15 dakika asılı kaldı.Ünlü kozmetik firması Lush Cosmetics'in hayvan hakları ile ilgili duyarlı duruşunu sergilemek ve köpek balığı avcılığını protesto etmek isteyen gösteri sanatçısı genç kız, sırtına sapladığı oltayla kendisini 15 dakika boyunca mağazanın vitrininde asılı bıraktı.

Türkiye dahil dünyanın bir çok ülkesinde 400 dolayında mağazaları bulunan kozmetik malzeme üreticileri Lush Cosmetics adına protesto düzenleyen 27 yaşındaki Alice Newstead, markanın hayvan hakları konusunda duyarlılığını sergilemek için ilginç bir yönteme başvurdu.

Newstead, sırtına olta bağlayıp Londra'nın merkezinde bulunan ünlü alış veriş mekanı Regent Street'teki Lush mağazasının vitrininde 15 dakika boyunca asılı kaldı.

Köpek balıklarını yakaladıktan sonra yüzgeçlerini kesip suya geri bırakan balıkçıları ve onları destekleyen kuruluşları protesto etmek üzere sırtına bağladığı oltayla kendisini vitrinin tavanından sarkıtan gösteri sanatçısı Newstead, "Oltanın saplandığı yerde kalıcı izler olacak, ama yaralarım elbet kapanır" açıklamasında bulundu.

Yoldan geçenlerin şaşkınlıkla izlediği gösteri sonunda genç kız uzun süre alkışlandı. Haber İngiliz basınında geniş yer buldu.
05-09-2008, Cuma

Vatan