ABD'de tren kazası: 17 ölü


Bir yolcu treniyle bir yük treninin çarpışması sonucu 17 kişi öldü, 135'den fazla kişi de yaralandı.
Los Angeles Belediye Başkanı Antonio Villaraigosa konuya ilişkin basına yaptığı açıklamada, şimdiye kadar 17 kişinin öldüğünün kesinlik kazandığını, ancak kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve ölü sayısının artmasının beklendiğini söyledi. Villaraigosa, tren enkazında henüz kurtarılmayı bekleyen kişiler bulunduğunu sözlerine ekledi.

Belediye yetkilileri, 350 kadar kişi taşıdığı tahmin edilen yolcu treninin, yerel saatle 16.30'da Los Angeles kentinin batısında bir yük treniyle çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaralı sayısını tahmin etmenin zor olduğunu, ancak yaralıların sayısının 135'den fazla olmasının beklendiğini kaydetti.

Öte yandan, Los Angeles şerif sözcüsü Steve Whitmore basına yaptığı açıklamada, kazanın ardından tren enkazının alt kısmının alev aldığını belirtti. Enkaz altında çıkan yangını söndüren itfaiye görevlilerinin, yaklaşık iki saat süren bir çabanın ardından yolcu trenin bir vagonunun enkazında mahsur kalmış kişilerin tamamını kurtardığını ifade eden Whitmore, kaza yerinin yakınındaki bir pistten havalanan helikopterlerin de kurtarma çalışmalarına katıldığını ve yaralıların hava yoluyla hastanelere nakledildiğini belirtti. (Hürriyet)

ensonhaber.com