Yemen'deki ABD Elçiliğine Saldırıyı İslami Cihad Üslendi Yemen'in Başkenti Sana'da Bulunan Amerikan Elçiliğine Düzenlenen Saldırıyı Yemen İslami Cihad Örgütü Üslendi. El Arabiye Televizyonu, Saldırıyı Yemen İslami Cihad Örgütü Adlı Bir Grubun Üslendiğini Duyurdu. Kanal, Örgütün Körfez Bölgesinde Yeni Saldırılar Düzenleme Tehdidinde de Bulunduğunu Kaydetti. Ayrıca Grup, Yemen Cumhurbaşkanı'ndan, Hapiste Bulunan Bazı Örgüt Üyelerinin Serbest Bırakılmasını İstedi.Yemen'in başkenti Sana'da bulunan Amerikan elçiliğine düzenlenen saldırıyı Yemen İslami Cihad örgütü üslendi. El Arabiye televizyonu, saldırıyı Yemen İslami Cihad örgütü adlı bir grubun üslendiğini duyurdu. Kanal, örgütün Körfez bölgesinde yeni saldırılar düzenleme tehdidinde de bulunduğunu kaydetti. Ayrıca grup, Yemen Cumhurbaşkanı'ndan, hapiste bulunan bazı örgüt üyelerinin serbest bırakılmasını istedi.

Öte yandan Amerikan elçiliğinden bir yetkili, binaya bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda elçilik çalışanlarının zarar görmediğini söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen yetkili, saldırının ardından elçilik binasındaki tüm çalışanların güvenli bir bölgeye toplandıklarını kaydetti.

Yemen'in başkenti Sana'da Amerikan Büyükelçiliği binası yakınında patlamalar meydana gelmişti. Görgü tanıkları, sıkı korunan elçiliğin bulunduğu yerde iki patlama meydana geldiğini ve ardından silah sesi duyduklarını aktarırken, ilk patlamaya bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırının sebep olduğunu belirtmişlerdi. İkinci bir araçta ise silahlı kişiler olduğu ve elçilik korumalarıyla silahlı çatışma yaşandığı aktarılmıştı.

Son Dakika.com