Mezarlıktan tabut fışkırdı
16 Eylül 2008 Salı 15:40
Mezarlığın son halini görenler şaşkına döndü. Onlarca tabut yerin altından yüzeye çıktı.


Ike sonrası görüntü, korku filmlerini andıran cinsaten. Yüzlerce tabut, toprağın altından yüzeye çıkmış, bazıları ters dönmüş, bazıları sadece toprağın üstünde düzgün biçimde duruyor. Teksa'taki Orange kentinin Hollywood adlı mezarlığı dün işte bu haldeydi.

32 kişinin ölümüne yol açan, milyarlarca dolarlık zarara neden olan Ike kasırgası, mezarlığı da tanınmaz hale getirdi. Yakınları bu mezarlıkta yatanlar, tabutları yeniden toprağın altına yerleştirmek istiyor. Ancak onarım çalışmaları yapılmadan bunun mümkün olamayacağı, çamur yüzünden toprağa kazma vurulamadığı belirtiliyor. Tabutlarda yatanların yakınları çaresizlik içinde bir çözüm için bekliyor.

HOUSTON'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Öte yandan Ike kasırgasının büyük zarara yol açtığı Houston'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Houston Emniyet Müdürü Harold Hurtt, yağmalama olaylarının önüne geçilebilmesi için alınan sokağa çıkma yasağı kararının yerel saatle 21:00-06:00 arasında uygulanacağını söyledi.

Hurtt, cumartesi sabahı sona erecek uygulamayla halkın güvenliğini sağlamanın amaçlandığını belirtti ve kent sakinlerine, acil olmayan durumlar haricinde sokağa çıkmamaları çağrısında bulundu.

Kasırga, Teksas eyaletinin en büyük kenti olan, uzay programlarıyla ünlü Houston'da büyük zarara yol açtı. Kentin büyük kesimine halen elektrik verilemiyor. Halka, şişe suyu veya kaynatılmış su içmeleri tavsiyesinde bulunuluyor.

Kasırga öncesinde Meksika Körfezi'ne kıyısı olan bölgelerden yaklaşık 1 milyon kişi tahliye edildi, ancak sahildeki yerleşim merkezlerinde hala en az 90 bin kişinin bulunduğu tahmin ediliyor.
kaynak:internethaber