ABD'de iğrenç bir tartışma magazin basınını meşgül ediyor. Ünlü yıldız Lindsay Lohan yıl sonuna doğru lezbiyen sevgilisi Samantha ile evlilik hazırlığı yapıyor.


Bu ilişkiye şiddetle karşı çıkan Lindsay Lohan'ın babası Michael Lohan kızına ve sevgilisine savaş açtı.

Kızının sevgilisi Samantha'nın tuvalet kağıdı kullanmadığını iddia eden Michael Lohan, "Onların medyada o kadar güzel göründüklerine bakmayın. Kişisel olarak düşüncem özellikle Samantha insanlıktan nasibini almamış, iğrenç ve karanlık bir kişi" dedi.

Kızı Lindsay Lohan'a bu ilişkiden vazgeçmesi için yalvardığını belirten Michael Lohan, kızının doğru yolu bulacağından emin olduğundan da emin olduğunu söyledi.


DÜNYADAN KISA KISA...

“6. UZAY TURİSTİ” EKİMDE YÖRÜNGEYE GİDECEK
Uzaya gidecek dünyanın “altıncı turisti”, Moskova'daki eğitim yerinde gelecek ay yapılacak sefer için hazırlıklarını sürdürüyor. Amerikan Associated Press ajansına göre, ekimde dünyanın 6. uzay turisti, aynı zamanda dünyanın ilk Amerikalı astronotunun oğlu amatör uzay adamı olacak Richard Garriott (47), Rusya'nın başketine 32 kilometre uzaklıktaki “Yıldız Kent” kozmonot eğitim merkezinde çalıştırılıyor. Bilgisayar oyunları uzmanı Richard Garriott, Yer yörüngesinde 400 kilometre irtifada yapımı süren Uluslararası Uzay İstasyonuna Rus Soyuz füzesiyle gidecek.

AFGANİSTAN'DA BİR İLK
Afganistan'daki ABD ordusu, Amerikan askeri cezavinde tutulan Afganların aileleriyle yüz yüze görüşmelerine ilk kez izin verdi. Yıllardır süren müzakerelerin ardından görüşmeleri ayarlayan Uluslararası Kızılhaç Teşkilatının yetkilisi Greg Muller, Amerikan ordusunun başkent Kabil'in 40 kilometre kadar kuzeyinde bulunan Bagram hava üssündeki 5 Afgan tutuklunun aileleriyle bir saat görüşmesine izin verdiğini belirtti.

TERK EDİLEN KAPLAN YAVRULARINA BİR DOMUZ ANNELİK YAPIYOR
Ukrayna'nın güneyinde bulunan Dnepropetrovsk'daki bir çiftlikte, anneleri tarafından terk edilen 3 kaplan yavrusuna bir domuz annelik yapıyor. Çiftlik çalışanlarından Maria Mandjeli, sevimli yavruların anne domuzu emebilmesine yardımcı oluyor. Ancak bu durumdan domuz yavruları hiç de memnun değil. Domuz yavruları bu memnuniyetsizliklerini, kaplanları annelerinin memelerinden itmeye çalışarak gösteriyor. Yavrular, kaplanlara yardım eden Mandjeli'yi uyarmak için ısırıyor.

PALIN'İ, DEMOKRAT MİLLETVEKİLİNİN OĞLU "HACK"LEMİŞABD'de Demokrat Parti Memphis milletvekilinin oğlu, cumhuriyetçilerin başkan yardımcısı adayı Sarah Palin'in kişisel anında mesajlaşma programına (messenger) girmekle suçlanıyor. Tennessee eyaletinin yerel televizyon kanalı WBIR TV'nin haberine göre, Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) ajanları, bilgisayar korsanlığı suçlamasıyla karşı karşıya bulunan Tennessee-Knoxville Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki David Kernell'in evinde arama yaptı. Bilgisayar korsanlığıyla suçlanan öğrencinin babası Demokrat Parti Milletvekili Mike Kernell ise iddialarla ilgili açıklama yapmadı.

BEBEKLER DOĞDUKLARI ANDAN İTİBAREN RİTM DUYGUSUNA SAHİP
Macar bilim adamlarının 1-2 günlük 100'ün üzerinde bebek üzerinde yaptıkları araştırmada, uyurken bebeklere müzik dinletildi ve bu esnada beyin faaliyetleri incelendi. Araştırmacılar, bebeklerin beyinlerinin tempo, ton ve melodideki değişimleri hesapladıkları belirlendi. Örneğin, bir ritimdeki bir vuruş eksik çalınırsa bebeğin beyni bu değişimi algılıyor. Bunun yanı sıra kadın ve erkek sesleri arasındakine benzer bir perde değişimi de bebeğin beyninde reaksiyona yol açıyor.

. . . . . . . . . . . . .

Kaynak: hurriyet.com.tr