İmamın Kızı Striptizci Çıktı

Din ve ahlak konularında katı görüşleriyle tanınan radikal imam Ömer Bekri Muhammed’in kızı Yasmin Fostok’un Londra’daki gece kulüplerinde striptiz yaptığı ortaya çıktı. Kızgın imam "Onun davranışlarından Türk eşi sorumlu" dedi. Ama kızının bir Türkle evli olup olmadığını kimse bilmiyor.
İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetelerinden The Sun, "Tottenham Ayetullahı" olarak adlandırılan radikal imam Ömer Bekri Muhammed’in kızı Yasmin Fostok adıyla Londra’daki gece kulüplerinde striptiz yaptığını duyururken Fostok’un görücü usulüyle evlendiği bir Türk ile beraberliğinin de çöktüğünü yazdı.

The Sun, Suriye asıllı İngiliz vatandaşı Bekri’nin, üç yaşındaki bir çocuk annesi olan 27 yaşındaki kızının, Yasmin Fostok adı ile "yarı çıplak" dans ettiğini duyurduğu haberinde Fostok için "Fanatik Müslüman babasına karşı ayaklandıktan sonra gizli bir hayat yaşıyor" ifadesini kullandı. Gazete, çeşitli fotoğraflarını da yayınladığı Fostok’un Londra’daki gece kulüplerinde kafesler içinde "yarı çıplak" dans ettiğini kaydetti.

SİLİKON MASRAFLARI İMAM BABADAN

Yasmin Fostok'un 5 yıl önce geçirdiği göğüs büyütme operasyonunun masraflarını karşıladığı belirlendi.
İngiliz basını ailenin itirazlarına rağmen kızının bu isteğini kırmayan Muhammed'in operasyon günü Fostok'a refekat ettiğini ve 8 bin dolarlık faturayı devletten aldığı yardımlarla ödediğini yazdı.

Yine İngiliz basınına konuşan imamın kızının arkadaşları "Babası göğüs büyütmesine karşı çıksaydı, gece kulüplerindeki kariyerine de engel olurdu" görüşünü dile getirdi. Arkadaşlarına göre operasyonun ardından Fostok'un özgüveni arttı ve kendisini gece kulüplerinde dans ederken buldu.

İsmini değiştirdiği belirtilen Yasmin Fostok, gazeteye yaptığı açıklamada "Doğru bir yer ise, üstsüz dans etmeye hazırım" dedi. Bu arada, dört yıl önce Londra’nın kuzeyinde yaşayan ailesinden ayrıldığı belirtilen Fostok, "Babam ile anlaşamıyorum" şeklinde konuştu."DAVRANIŞLARINDAN TÜRK EŞİ SORUMLU"

Bu arada, İngiltere’den sınır dışı edildikten sonra Lübnan’da yaşayan 50 yaşındaki Bekri ise, kızının mesleğine ilişkin olarak "Doğru ise, şoke oldum" dedi. Kızı için "Uygun bir biçimde bir Müslüman olarak büyütüldü ancak kendi kararlarını verme özgürlüğü var. Ama ben hala şok içindeyim" şeklinde konuştu. Bekri şöyle devam etti:

"Kendisi ile uzun bir süre konuşmadım çünkü ailesi ile Türkiye’de yaşadığını sanıyordum. Bütün bunlardan haberim yoktu."

Bekri, "Ben artık onu kontrol edemem, çünkü bildiğim kadarıyla hala evli. Davranışlarından eşi sorumlu olmalı" sözlerini kullandı.

Gazete, ABD’deki 11 Eylül saldırılarını gerçekleştiren teröristlere "muhteşem" gibi övgüler yağdıran Bekri’nin kadınların baştan ayaklarına kadar kapanması gerektiğini savunduğuna dikkat çekti.

. . . . . . . . . .

Kaynak: hurriyet.com.tr