Türkiye'nin onur konuğu olduğu 60. Frankfurt Kitap Fuarı açılıyor. Bakan Günay, fuarın önemine değindi.
Almanya'nın Frankfurt kentinde bugün resmi açılışı yapılacak 60. Frankfurt Kitap Fuarındaki Türkiye Pavyonunu gezen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'nin onur konuğu olması nedeniyle önemli bir tanıtım fırsatı yakaladıklarını söyledi.

Günay, Türkiye'nin bu fuar sayesinde kültür ve edebiyatının dünya çapında tanıtımını yapacağını belirterek, ''Dünya kültürüne bütün renklerimizi yansıtma fırsatı buluyoruz. Almanya çapında bir yıldan bu yana devam eden sanatsal, kültürel ve sahnesel etkinliklerimiz devam ediyordu. Fuar boyunca da bu etkinliklerimiz doruk noktasına çıkacaktır'' dedi.

Konuk ülke olarak ''Bütün Renkleriyle Türkiye'' sloganıyla çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Günay, ''Düşünce dünyasına buradan edebiyatımızı, kültürümüzü, sanatımızı, her türlü zenginliğimizi tanıtıyoruz. Aynı zamanda yayıncılarımız da dünya yayıncılarıyla bir araya gelerek önemli bir ekonomik fırsat yakalamış oldular'' diye konuştu.

Günay, Türk edebiyatının tanıtıldığı bölümü ve Türkiye'den fuara katılan 100 yayınevinin stantlarının bulunduğu salonları da gezerek yayıncılarla görüştü. Yayıncılara başarılar dileyen Günay, konuk ülke olarak yapılan tüm hazırlıkları çok beğendiğini ifade etti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak : İnternetHaber