Chavez: Bush Benden Bile SolcuVenezuela Başkanı Chavez, özel bankalara müdahale eden ABD Başkanı Bush'a "yoldaş" diye hitap ediyor.
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ülkesindeki mali kriz yüzünden büyük özel bankalara müdahale etme kararı alan ABD Başkanı George Bush'a "yoldaş" diyerek, "Bush, şimdi benden de solcu..." dedi.

Her fırsatta kapitalizmin şer, Küba'nın eski lideri Fidel Castro'nun da akıl hocası olduğunu ifade eden Chavez, sağcı Amerikalıların kendi ülkesindeki millileştirmelere yönelttiği eleştirilere karşın, Bush'un, federal hükümetin Amerikan bankalarına eşitlik gözetmesi planıyla alay etti. Chavez, sosyalizmin faydalarının tartışıldığı bir uluslararası toplantıda, "Bush, artık benden de solcu. Yoldaş Bush, özel bankaların hisselerini alacağını ilan etti." diye konuştu. "Cahil" olarak nitelendirdiği Bush'u, "hiçbir şeyden anlamadan yardımcılarının sözlerini tekrar etmekle" suçlayan Chavez, "Eminim neler olup bittiğine dair hiçbir fikri yoktur." dedi.

Venezuela lideri Chavez, daha önce de Amerikan Başkanı Bush'a yönelik sert ifadeler kullanmıştı. Chavez, 2006 yılında Irak Savaşı'nın yıldönümü sırasında yaptığı bir konuşmada Bush için 'korkak', 'sarhoş' ve 'eşek' demişti. Hugo Chavez, "Dünya senin savaşına karşı Bay Tehlike." diye konuşmuştu.

aktifhaber