Anne sevgisi ÖLDÜRDÜ


Yeni doğan bebeğini kaybeden anne, ölüm nedenini öğrenince kahroldu.
İNGİLİZ ANNENİN DRAMI
İlk defa anne olan İngiliz kadın Charlotte Karem yeni doğan bebeğini kaybedince yıkıldı. Doktorlar Mira adlı kız bebeğin ölümüne, doğum sonrası annenin dudağında çıkan uçuğun neden olduğunu söyleyince kadın bir daha yıkıldı. Dudaktaki uçukla oluşan herpes virüsü minik yavrunun ölümüne neden oldu.

32 yaşındaki Charlotte hastanede doğum yaptıktan bir gün sonra dudağında uçuk çıktı. Talihsiz anne, dudaktaki yaranın bebeğine zarar verip vermeyeceğini hemşirelere sordu.

Hemşire, panik yapmaya gerek olmadığı, uçuğun minik yavruya zarar vermesinin söz konusu olamayacağı, bir iki gün sonra yaranın kendiliğinden iyileşeceği cevabını verdi.

Anne bir kaç gün sonra hastaneden tahliye edilerek evine gönderildi ancak kısa süre sonra bebek yaşamını yitirdi.

Ölümle yıkılan kadın, gerçeği öğrenince asıl şoku o zaman yaşadı. Doktorlar bebeğin ölümüne kadının dudağındaki uçuğun neden olduğunu söyledi.

Küçük Mira'nın bağışıklık sistemi herpes virüsüne karşı yeterince gelişmediği için hayatını kaybetti. Oysa doğum sırasında annenin dudağında benzer bir uçuk çıkmış olsaydı, bebek anne karnında bu virüse karşı bağışıklık sistemini geliştirmiş olacaktı. Böylelikle sıradan bir uçuk nedeniyle hayatını kaybetmeyecekti. (Hürriyet)

ensonhaber