Lübnan'da MOSSAD hücresi çökertildi


Lübnan'da mossad için çalışan bir hücre ortaya çıkarıldı.80'DEN BERİ KULLANILIYOR
Lübnan'da yayımlanan Essefir gazetesinin, güvenlik kaynakları ve adli makamlara dayanarak verdiği haberde, ordunun, 1980'lerden bu yana Mossad için çalışan hücreyi, ülkenin batısındaki Bekaa Vadisinde ortaya çıkardığı belirtildi.

Yakalanan hücre lideriyle bir yakınının Mossad'la işbirliği yaptıklarını itiraf ettikleri kaydedildi.

YÜKSEK TEKNOLOJİ KULLANDIKLARI KANITLANDIGüvenlik kaynakları ve adli makamlar olayla ilgili ayrıntılı bilgi vermezken, olaya yakın görgü tanıkları, güvenlik güçlerinin hücre liderinin evine baskın düzenleyerek, liderin, başkalarını ve başka araçların plakalarını kaydedebilecek kamerayla donanmış aracına el koyduğunu söyledi.

Ele geçirilen belgelerle liderin aracının, İsrail'le temasa geçmek için yüksek teknoloji kullanıldığını kanıtladığı da belirtildi.

ÖNEMLİ NOKTALARI İZLİYORLARDI
Mossad'ın kiraladığı kişilerin, son 20 yıldır, Bekaa Vadisindeki Lübnan ve Suriye askeri mevzileri ve Filistin üsleri gibi bazı noktaları izlediği, son yıllarda da Hizbullah mevzileri, üyeleri ve konvoylarını takip ettiği kaydedildi.

Lübnanlı güvenlik güçlerinin sürdürdüğü soruşturmada, hücrenin Suriye'nin başkenti Şam'daki bazı hassas güvenlik bölgelerini de izlediği ortaya çıktı. (AA)

ensonhaber