Ünlü futbolcularla gönül ilişkisi yaşadığı için sosyetede iyi tanınan 19 yaşındaki seksi manken evinde bıçaklandı. Genç kız polis tarafından hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamadı.


İngiliz Premier Ligi'nde top koşturan ünlü futbolcularla gece kulüplerinden gönül eğlendiren, Londra'daki sosyete çevresinde de böyle tanınan 19 yaşındaki güzel manken Amy Leigh Barnes evinde bıçaklanmış olarak bulundu. Üniversitede okumaya hazırlanan genç manken hastaneye kaldırıldı ama tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Genç manken, en son Turgay Kerimoğlu'nun da top koşturduğu Blackburn Rovers'ın yıldız futbolcusu Benni McCarthy ile çıkmaya başladığı belirtildi. Amy Leigh Barnes'ın gece kulüplerinde Bolton, Manchester ve Blackburnlü futbolcularla gönül eğlendirdiği arkadaşları tarafından söyleniyor.

İngiliz polisi genç kızın katilini yakalamak için geniş çaplı bir operasyon başlattı. 21 yaşındaki bir genç cinayeti işlediği şüphesiyle gözaltına alındı.

Manken Barnes'ın ölümünün ardından Facebook'ta özel bir sayfa açıldı. Arkadaşları sayfaya girerek taziyelerini dile getiriyor.


DÜNYADAN KISA KISA...

DÜNYANIN EN PAHALI ÇİKOLATASI
Lübnan'da üretilen ve dünyaca ünlü İngiliz Harrods mağazasında satılan bir kutu çikolata 12 bin YTL'ye satılıyor. Lübnan'daki Patchi şirketi tarafından üretilen çikolataların her birinin özel süet kumaşa sarılı ve 24 ayar altın kaplama güllerle süslü olmasının fiyatı artıran en büyük etkenlerden olduğu belirtiliyor.


UCUZ İÇKİ YASAKLANIYOR
İngiltere'de milletvekilleri, alkollülerin yol açtığı düzen bozukluğuyla mücadele amacıyla ucuz içkinin yasaklanmasını istedi. İçişleri Bakanlığı parlamento komisyonu, pervasızca alkollü içki tüketenlerin yol açtığı sorunların polise büyük yük getirdiğini belirterek, indirimli içki saatlerinin ve süpermarketlerde maliyetinin altına içki satışının yasaklanmasını talep etti.

17 ÇOCUĞA TECAVÜZ ETTİ
Kaçırdığı 17 çocuğa tecavüz eden sapık kaçmak isterken havalimanında yakalandı.Kuveyt'te bir mahkeme, başkent Kuveyt yakınlarında 17 çocuğu kaçırıp tecavüz etmekten suçlu bulunan Mısırlıyı 8 kez idama mahkum etti. Adli kaynaklar, 27 yaşındaki Cihad El Saadi'nin geçen yıl temmuz ayında Mısır'a gitmek üzere uçağa binerken yakalandığını, El Saadi'nin Havalli mahallesinde 17 çocuğa tecavüz ettiğini kabul ettiğini belirtti.


KORSANLARA KARŞI GÜVENLİK KORİDORU
Somali açıklarındaki çok uluslu deniz gücünün kumandanı, savaş gemileriyle korunan güvenlik koridorunun ticari gemileri korsan saldırılarından korumaya yardım ettiğini söyledi. Danimarkalı Tuğamiral Per Bigum Christensen, Aden Körfezi'nden geçen gemilerin yüzde 90'ının, Ağustos ayında oluşturulan güvenlik koridorunu kullandığını ve koridor sınırları içerisinde şu ana kadar hiç saldırı yaşanmadığını kaydetti.

SİVİL KALKANA ABD ASKERİ ATEŞ ETMEYECEK
Afganistan'daki Amerikan askerleri, bundan sonra, militanların sivillere ait binalara saklanmaları halinde bu binalara ateş açmayacak. Afganistan'ın doğusunda görev yapan Amerikalı komutan Tümgeneral Jeffrey Scholoesser, CNN'e yaptığı açıklamada, "düşmanın, kadınların ya da çocukların bulunduğu kesin olan bir ev ya da binadan ateş açması halinde karşı ateş açmama" talimatı verdiğini söyledi.

. . . . . . . . . . . . . . .

Kaynak: hurriyet.com.tr