Obama'nın sürpriz akrabaları


Kuzey İsrail'de yaşayan 8 bin kişilik Beduin (Bedevi) kabilesi, Obama ile kan bağı olduğunu iddia etti.Hawaii’den Kenya’ya dünyanın egzotik yerlerindeki akrabaları bulunan ve son olarak Boston’da kaçak yaşayan halası ortaya çıkan Barack Obama ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi.

The Times’ın haberine göre, İsrail'in Galilee bölgesindeki Bir al-Maksour adlı Beduin kabilesi (Köyü) sözcüsü 53 yaşındaki Abdul Rahman Sheikh Abdullah, görevi Ocak ayında devralacak olan ABD'nin yeni Başkanı Barack Obama'nın bedevi olduğunu ve aralarında kan bağı bulunduğunu iddia etti.

Ancak Barack Obama ile akrabalığını kanıtlayan belgeleri henüz açıklamayan Abdullah, bölgedeki binlerce göçebe bedevinin akın ederek ‘Beduin Obama’ya saygılarını sunduklarını belirtti. Obama'nın İsrail'deki sorunları çözeceğini umut ettiğini belirten Abdul Rahman Sheikh Abdullah, şunları söyledi:

“Obama’nın bir bedevi olduğunu yıllar öncesinden biliyorduk. Ancak ABD seçimini etkilememesi için bunu açıklamadık. Obama'ya mektup yazıp aile bağımızı anlattık. Obama’dan yanıt almadık. Ancak bu ‘Obama festivalini’ engellemedi. Obama'yı tebrik etmek için bir delagasyon göndermek istiyoruz. Kısa zamanda yanıt alacağımızdan eminim. Ümit ederiz Obama, dünyadaki savaşları durdurur ve İsrail’deki sorunları çözer. Bu bölgede en çok acı çekenler Beduinliler.” (Hürriyet)

ensonhaber