İsrail'de YERALTI YERÜSTÜNE çıktı


İsrail, yeraltı dünyasında büyük savaşları tetiklemesi beklenen bir suikastle sarsıldı.
İsrail basınında yer alan habere göre yer altı dünyasının tanınmış isimlerinden Yaakov Alperon (54) bugün başkent Tel Aviv'de aracında meydana gelen patlama sonucu öldü. Alperon, patlamanın ardından ölürken, yakındaki iki kişi de yaralandı.

Alperon'un bulunduğu kiralık aracın, öğle saatlerinde bir otobüs durağı yakınında infilak ettiği ve olayın ardından çok sayıda güvenlik görevlisinin bölgeyi kontrol altına alındığı belirtildi. Bir görgü tanığı, "çok şiddetli br patlama oldu. Çok sayıda ambulans ve polis aracı bölgeye geldi" dedi.
YENİ ÇATIŞMALARIN BAŞLANGICI

İsrailli eski polis müdürü David Tzur, Alperon'un öldürülmesinin yeraltı dünyasında şiddetli çatışmaların habercisi olduğunu söyleyerek, "Alperon ailesi saldırının nereden geldiği bulacak ve karşılık verecektir" dedi.

Mafya ailelerinin, alışılmış suç örgütlerinden farklı olduğunu ve intikam için tetikçiler kullanacaklarını söyleyen Tzur, bu nedenle ailenin vereceği karşılığı kestirmenin güç olduğuna dikkat çekti.

İsrail'de yeraltı dünyasının en tanımış figürleri arasında yer alan Yaakov Alperon'un, onyıllardır Alperon ailesinin liderliğini yaptığı ifade ediliyor.

İLK SUİKAST DEĞİLDİ
Evine el bombası atılmasından aracına bomba yerleştirilmesine kadar bugüne kadar birçok suikast girişimine maruz kalan Alperon, geçtiğimiz yıllarda defalarca hapse girdi.

Geçen yıl İsrail polisi, Alperon'un aracına yerleştirilen bir bombayı etkisiz hale getirmiş ve olayla ilgili olarak bazı Belarus vatandaşları hakkında dava açılmıştı.

Alperon'un bugün de suikastten önce mahkemede bir duruşmaya katıldığı öğrenildi.

ensonhaber