Yabancılarla evlenen Alman kadınların en çok hangi milliyetten olan erkekleri tercih ettiği belirlendi.


Almanya'da, yabancılarla evlenen kadınların çoğu Türk erkeklerini tercih ediyor.

Federal İstatistik Dairesi tarafından yapılan açıklamada, 2007 yılında, bir önceki yıl olduğu gibi, çoğu Alman kadınının tercihinin Türk erkeklerinden yana olduğu ve 3 bin 800 Alman kadınının Türklerle evlendiği belirtildi.

Ülkede geçen yıl 1700 Alman kadınının İtalyanlarla ve 1200 kadının Amerikalılarla evlendiği ifade edildi.

Alman erkeklerinin ilk tercihinin ise Polonyalı kadınlar olduğu, 4 bin 200 Alman erkeğinin Polonyalı kadınlarla evlendiği bildirildi. Alman erkeklerinin ikinci tercihinin Türk kadınlarından yana olduğu, 1900 Alman erkeğinin Türk kadınlarıyla, 1700 Alman erkeğinin de Rus kadınlarıyla evlendiği kaydedildi.

Ülkede 2007 yılında 24 bin 900 Alman erkeğinin yabancı kadınlarla ve 18 bin 600 Alman kadınının yabancı erkeklerle evlendikleri belirlendi.


DÜNYADAN KISA KISA...

SUÇSUZ YERE 30 YIL HAPİS YATTI İTALYA'nın Sardunya Adası'nda 30 yıl önce bir işadamının fidye için kaçırılması ve öldürülmesinden sorumlu tutularak hapse atılan Melchiorre Contena, son 30 yıl tutuklu kaldıktan sonra suçsuz olduğu anlaşıldı.

ALMANYA'DA TÜRK DERNEĞİNE SALDIRI
Almanya'nın Hessen eyaletindeki Dillenburg kenti yakınlarında bulunan Wetzlar-Niedergirmes kasabasındaki bir Türk derneğine saldırı düzenlendi. Dillenburg polisi, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından, sosyal yardım faaliyetlerinde bulunan bir Türk derneğine molotofkokteyli atıldığını, olayda yararlanan olmadığını belirtti.

BİR FİRMA KADROLU FALCI ARIYOR
Ekonomik kriz nedeniyle her gün onlarca çalışanın işsiz kaldığı İsveç'te bir firma, kadrolu çalışacak 20 falcı arıyor. Haexriketi Norden firması, iş ve işçi bulma kurumunun internet sayfasına verdiği ilanda, Malmö, Göteborg, Gaevle ve Östersund kentlerinde kadrolu çalıştırılmak üzere nitelikli, konusuna hakim falcı arandığı belirtildi.

TORONTO'YU TAHTA KURUSU SARDI
Dünyanın ve Kanada'nın en büyük şehirlerinden Toronto'da, tahtakurusuyla mücadele programı uygulanmaya başladı. Toronto Halk Sağlığı Birimi, gelen ihbarların artması üzerine tahtakurusuyla mücadele programı çerçevesinde acil olarak 75 bin Kanada Doları ayırdı.

F-35 İLK KEZ SES DUVARINI AŞTI
NATO üyesi müttefik ülkelerin ortak taarruz uçağı F-35, ABD'deki deneme uçuşunda ilk kez ses duvarını aştı. ABD basınında yer alan haberlere göre, ana üretici firma Lockheed Martin'in F-35 test uçağı Texas eyaletindeki Forth Worth hava üssü ile Wichita Falls arasındaki bölgede Mach 1,05 hızına ulaşarak, ses duvarını aşmış oldu.

. . . . . . . . . . . . . . .

Kaynak: hurriyet.com.tr