Beyoğlu Bankalar Caddesi'nde bir iş merkezinin önündeki telefon kutusunda patlama meydana geldi.

Elektrik voltajındaki düşüşten kaynaklandığı ileri sürülen patlama sonucu 3 kişi yaralandı. Yaralananlar Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre patlama, Bankalar Caddesi Yeni Bahtiyar İşmerkezi önünde meydana geldi. İş Bankası'nın karşısındaki iş merkezinin girişinde bulunan Coşkun Elektrik önündeki telefon kutusu büyük gürültüyle patladı. Patlama sonrası Coşkun Elektrik'te bulunan bir kişi ve yoldan geçen iki kişi yaralandı. Patlama nedeniyle çevredeki bazı dükkanların camları kırıldı.

Olay yerine gelen polis çevrede güvenlik önlemi aldı. Ancak meraklı vatandaşları bölgeden uzaklaştıramadıkları görüldü. Bir çok insan da çevredeki binaların üs katlarından olay yerini izlemeleri dikkat çekti.

Coşkun Elektrik'in sahibi Coşkun Güler, olayla ilgili BEDAŞ yetkililerini suçladı. Bankalar Caddesi'nde yaklaşık 1 saatten bu yana elektriklerin gidip geldiğini belirten Güler, BEDAŞ'ı aramalarına rağmen kimseye ulaşamadıklarını dile getirdi. Güler, "Yarım saatten bu yana yerdeki telefon kutusundan dumanlar geliyordu. Ardından patlama oldu. Caddede bir saatten beri elektrikler gidip geliyordu. Bununla ilgili BEDAŞ'ı aradık ancak telefonlara kimse çıkmadı. Dumanlar çıktıktan yarım saat sonra da patlama oldu." dedi.
samanyolu haber