Almanlar TÜRKLEŞİYOR MU


Almanya’nın en çok okunan internet haber sayfalarından 'welt.de', Türk-Alman isimlerini karşılaştırdı. Ve Almanların da ‘Türk’ soyadını taşıdığı ortaya çıktı.Almanya’nın en çok okunan internet haber sayfalarından biri olan ‘welt.de’ de Türk isimlerini Alman isimleriyle karşılaştırdı.

Türklerin de Almanlar gibi birçok meslekleri isim haline getirdiğini belirten Alman haber sayfası birçok örnek isimlere de yer verdi.

Ali’nin yanında Alfred, Axel’in yanında Aydın vb isimleri örnek olarak veren welt.de, Yeşiller partisinin yeni Türk asıllı lideri olan Cem Özdemir’i de haberde özel yer verdi.

Türk isimlerin özelliliğini ve tarihini anlatan ünlü site, ardından Türk isimlerini Alman isimleriyle karışlaştırdı.
Çok ilginç bir noktaya değinen alman sayfası, Almanların da ‘Türk’ soyadını taşıdığını belirtti.

HABERDE GEÇEN BAZI İSİMLER
"Yilmaz" = furchtlos (4783), "Kaya" = Fels (3163), "Şahin"= Falke (3034), "Çelik" = Stahl (2853) und "Demir" = Eisen (2853). Darauf folgen "Yıldırım" = Blitz, "Aslan"= Löwe und "Çetin" = hart. "Öztürk"= der echte Türke (2474), "Özdemir" (2571) bedeutet "echt(es) Eisen". ("Turkmen" = der Turkmene), der Herkunft ("Ararat"), der Wohnstätte ("Köprülü" = von der Brücke), Berufsnamen ("Kunduraci" = Schuster, "Demirci" = Schmied), Imperativnamen: "Yürü" = "marschiere!", "Inan" = "glaube!", "Icme" = "trinke nicht!". Vorlieben: "Durmaz" = der nicht stehen bleibt, "Balyemez" = der keinen Honig mag. "Sengül" = fröhliche Rose, "Gülenay" = lachender Mond.(timeturk)

ensonhaber