Eylemciler için büyük şölen yarın


Tayland'da hükümet karşıtı gösteriler devam ediyor.Hükümeti indirme konusunda kararlı görünen eylemciler, fırtına öncesi sessizliğin bozulmasına az kaldığını ifade ediyor. Çevre illerden binlerce kişi başkent Bangkok'ta hazırlıklara katılıyor.
Parlamento'yu kuşatmaya hazırlanan eylemciler, bu kez hükümeti kesin kez indirme amacını taşıyor. Bu büyük etkinliğe dahil olmak isteyen 100 bin kişinin daha Bangkok'a gelmesi bekleniyor.
Göstericiler bu kez kendilerinden emin görünüyor. Hükümeti kesin indireceklerini yoksa gösteriye son vereceklerini ifade eden eylemciler, "büyük şölen"in yarın gerçekleştirileceğini vurguluyor.
Sabahın köründe askerlerin gösteri alanına gelen araçları kontrol etmesi ile başlayan hazırlıklar, gösteri alanının çevresine tel çekilmesi, rahibin gösteriye gelenleri kutsaması şeklinde devam ediyor. Çadırlar kurarak, yerlerini sağlamlaştıran göstericiler, alana, girişe serilen eski başbakan Thaksin Shinawatra'nın resimlerine basarak giriyor.
Gösteri liderlerine göre parlamento binası yarın kuşatılacak. Bu büyük gösteride başbakanlık binasının karargah olarak kullanılması ve tüm gösterinin buradan yönetilmesi planlanıyor. Göstericilerin kendilerinden emin tavırları karşısında polis ve askeri birlikler de son hazırlıklarını tamamlıyor. Bölgeyi abluka altında tutan polis ve askerlerle, göstericiler arasında çatışma yaşanması ihtimali ise oldukça yüksek.(İHA)

ensonhaber