Bu savaş BAŞKA SAVAŞ


Dünyanın EN TEHLİKELİ kentinde 1 yılda 4 bin 500 insan öldü.İşte en az Irak savaşı kadar korkunç bir savaş. Ama bu savaştan dünya pek haberdar değil. Oysa yıl başınan bu yana 4 bin 500 kişi hayatını kaybetti. "Diğer dünya" olarak anılan "yeraltı dünyasınını" savaşlarına sahne olan Meksika'nın Ciudad Juarez kenti "dünyanın en tehlikeli kenti” sayılıyor. Hükümet ve federal güçler bölgede...

Meksika'nın ABD sınırı yakınlarında bulunan ve uyuşturucu kartellerinin “savaşına” sahne olduğu için “dünyanın en tehlikeli kenti” olarak anılan Ciudad Juarez'de önceki gün ve bugün çıkan çatışmalarda 30 kişi hayatını kaybetti.

ELLERİ ARKADAN BAĞLI ONLARCA CESET BULUNUYOR
Bu sabah saatlerinde kentte elleri arkalarından bağlı halde öldürülmüş 8 kadın ve erkek cesedi bulunduğunu açıklayan yetkililer dün yaptıkları açıklamalarda da “önceki gün çıkan olaylarda 22 ceset bulunduğunu” bildirmişlerdi. Yıl başından bu yana kentin dört bir yanında yüzlerce ceset bulundu.

KARTEL SAVAŞLARI TAM GAZ
Uyuşturucu ticaretinin kontrolü için yapılan, “kartel savaşları”nda en kanlı tabloya ülkenin kuzeydeinki Ciudad Juarez kentinde rastlanıyor. Hükümetin aldığı sert önlemlere karşın, kartel savaşları özellikle son aylarda bütün hızıyla devam ediyor.

İÇ HESAPLAŞMA VE POLİSLE ÇATIŞMALARDA 4 BİN 500 KİŞİ ÖLDÜ
Uyuşturucu şebekelerinin iç hesaplaşmalarında ve polisle çatışmalarında yıl başından bu yana 4 bin 500 dolayında kişi öldü. Hükümet, olaylar nedeniyle 36 binden fazla asker ve polis görevlendirdi. Ciudad Juarez'de yaşanan şiddet aslınad Irak'taki şiddetten fazla. (Bugün)

ensonhaber