BABACAN: AMACIMIZ, İLİŞKİLERİN NORMALLEŞMESİNİ SAĞLAMAKDışişleri Bakanı Ali Babacan ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbantyan çalışma yemeğinde bir araya geldi.
25 Kasım 2008 Salı 00:00
Beşiktaş'taki Four Seasons Oteli'nde düzenlenen yemekten önce iki Bakan otelin lobisinde ve Boğaz manzarası önünde gazetecilere poz verdi.

Basına kapalı olarak yapılan ve 2,5 saat süren toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Ali Babacan, yemekte iki ülke arasındaki ilişkileri, Kafkasya İşbirliği ve İstikrar Platformu'nu ve bölgedeki diğer sorunları değerlendirdiklerini bildirdi.

Oldukça faydalı ve yapıcı bir görüşme olduğunu ifade eden Babacan, şöyle konuştu:

'Olumlu bir atmosferde görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bundan sonraki dönemde de hem siyasi hem teknik seviyede irtibatlarımız devam edecek. Burada amacımız iki ülke arasındaki ilişkilerin tamamen normalleşmesini sağlamak. Bu amaçla güçlü bir siyasi iradeyle görüşmelerimize devam edeceğiz.'

Nalbantyan ise çok iyi bir atmosferde son derece faydalı ve yapıcı tartışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, 'İlişkilerimizi normalleştirme çabalarımıza devam etme kararı aldık' dedi.
Bu arada, Nalbantyan, görüşmenin ardından Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) nezdinde Ermenistan Daimi Temsilciliği'nin Elmadağ'daki bürosunu da ziyaret etti.

habervitrini