BÖYLE İNTİHAR GÖRÜLMEDİ!..İflas eden işadamı eşi tarafından da terkedilince bunalıma girdi ve daha önce eşine rastlanmayan bir intihar gerçekleştirdi!.. 5 tanesi öldürürken o 400 tane yedi.
26 Kasım 2008 Çarşamba 05:02
İflas eden ve eşi tarafından terk edilen işadamı Jonathan Hamilton, İngiltere'nin ünlü porsuk ağacının yapraklarından yiyerek intihar etti. Karısı Ebru Hamilton’dan ayrılmasının ardından İngiltere'den İspanya'ya taşınan ve babasıyla yaşamaya başlayan Hamilton'ın yakınları işadamının her zaman normal davrandığını belirtti.

Ailesine bıraktığı mektupta 400 porsuk ağacı yaprağını yediğini yazan Hamilton'ın intihar metodu herkesi şaşkınlığa uğrattı. Porsuk ağacının meyveleri dışında tamamı zehirli. Uzmanlar beş adet porsuk ağacı yaprağı yemenin bile kişiyi ölüme götürebileceğini belirtti.

PORSUK AĞACI NEDİR

Avrupa, Akdeniz ülkeleri ve Kafkasya'da yayılış gösteren porsuk ağacı ülkemizde ülkemizde kuzeyden güneye birçok yörede görülür. Kendi başına büyük ormanlar kurmaz. Kayın, göknar, ladin ormanlarında tek tek veya küçük gruplar halinde bulunur. Bazen küçük bir çalı, bazen sık dallı yuvarlak tepeli bir ağaç formunda görülür.
Esnek odunu, eski çağlarda yay yapımında kullanılmıştır. Yaprak ve genç sürgünlerinde "taksol" adlı zehirli bir alkoloid vardır. Buna karşın tohumunun kırmızı renkli kapçığı zehirsizdir ve yenir.

habervitrini