+ Konu Cevapla
4 / 5 Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
16 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Hindistan'da saldırılar

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Hindistan'da saldırılar Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #16
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Katliam gibi kurtarma

  KATLİAM GİBİ KURTARMA


  Mumbai'de Çarşamba Gecesi Başlayan İslamcı Terör Saldırısı, 143 Can Aldıktan Sonra Dün Yahudi Merkezine Düzenlenen Operasyonla Büyük Ölçüde Kontrol Altına Alındı.
  Mumbai’de çarşamba gecesi başlayan İslamcı terör saldırısı, 143 can aldıktan sonra dün Yahudi merkezine düzenlenen operasyonla büyük ölçüde kontrol altına alındı. İntihar eylemini andıran koordineli saldırıları düzenleyen teröristlerden 9’u ölü, biri de sağ ele geçirildi. Yahudi örgütü Chabad Lubavitch’in merkezinin bulunduğu Nariman Evi’ndeki rehinelerin hepsinin öldüğü iddia edildi. YAHUDİ MERKEZİ'NDE SON DURUM

  REHİNE OLAYINDA SON DURUM
  HİNDİSTAN’ın finans merkezi Mumbai’de Çarşamba gecesi yerel saatle 22.00 sıralarında başlayan ve 143 insanın yaşamına mal olan İslamcı terör eylemi, dün Nariman Evi’ndeki Yahudi Merkezi’ne düzenlenen operasyonla büyük ölçüde kontrol altına alındı. Oteller, kafe, tren istasyonu Yahudi merkezi ve hastanenin de aralarında bulunduğu 10 noktayı vuran teröristler, dehşet dolu saatler yaşattıkları kenti kan gölüne çevirdi. 290 kişinin de yaralandığı çatışmalarda ilk belirlemelere göre 9 terörist ölü, biri de sağ ele geçirildi.
  Helikopterlerle indirilen komandolar, Ortodoks Yahudi örgütü Chabad Lubavitch’in merkezinin bulunduğu Nariman Evi’nin dış duvarını havaya uçurdu. Rehinelerin bulunduğu merkezi kuşatan komandolar binanın dış duvarında delik açtı. Muazzam patlamanın etkisiyle çevredeki binaların camları kırıldı. Patlamadan sonra binadan duman yükselirken, silah seslerinin ardından komandolar, merkezden çıkarken silahlarını havaya kaldırdılar ve zafer işaretleri yaptılar.
  Merkezde mevzilenen iki teröristin de ölü ele geçirildiği belirtiliyor. Musevi merkezinin temizlenmesi üzerine, sokağa dökülen halk sevinç gösterileri yaptı.
  Kurtulan yok
  Nariman Evi’nin önünde hazır bekleyen İsrailli uzman arama kurtarma ekibi Zaka, merkezde tutulan rehinelerden kurtulan olmadığını bildirdi. Nariman Evi çevresindeki personeline atfen Kudüs’te açıklama yapan Zaka yetkilileri, "Görünüşe göre, rehin tutulan tüm Yahudiler öldü" dedi, ancak ölü sayısı konusunda ayrıntı vermedi. Bir İsrailli diplomat ise altı İsrallli rehinenin öldüğünü açıkladı. Rehin tutulanlar arasında bir ABD’li haham ile eşi de bulunuyordu.
  Hindistan, Yahudi merkezini basan teröristlere karşı düzenlenecek operasyona yardımcı olmak için, kente komando birliği göndermeyi teklif eden İsrail’e hayır cevabı verdi.
  Oteller kurtarıldı
  Dün sabah önce birkaç teröristin direndiği Tac Mahal ile Oberoi otellerine operasyon düzenlendi. İki otelde de çıkan çatışmaların ardından, binalar büyük ölçüde temizlendi. Güvenlik güçleri teröristlerin üzerine, el bombalarıyla saldırdı. Polis, Tac Mahal otelindeki bir odada 15 ceset, Oberoi otelinde ise 24 ceset buldu. Otellerde tutulan ve sağ kalan tüm rehineler kurtarıldı.
  Silahları otelde saklamışlar
  Hintli bir yetkili, Ebu İslami adlı bir militanı yakaladıklarını, bu kişinin, saldırılardan dört gün önce Oberoi oteline yerleştiğini ve Çin malı el bombaları da dahil silah ve patlayıcıları oteldeki odasında sakladığını belirtti. Aynı yetkili otel odasında, Hint Okyanusu’ndaki Maurice Adasına ait bir kimlik kartı ile kredi kartlarının da bulunduğunu açıkladı.
  Hintli güvenlik güçleri, teröristlerin saklanmış olabileceği ihtimalini göz önüne alarak, kentte militan avı başlattı. Aramalar sırasında güvenlik güçleri, teröristleri Bombay’a getiren balıtçı teknesini kıyıda içinde bir cesetle terk edilmiş bir şekilde buldu. Teknenin, Pakistan’ın Karaçi kentinden geldiği sanılıyor.
  Pakistan’a suçlama Hintli yetkililer, Mumbai’deki saldırılarla ilgili olarak Pakistan’ı suçlamaya devam ediyor. Hindistan Dışişleri Bakanı Pranab Mukherjee, batıdaki Jodhpur kentinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Mumbai’deki kanlı saldırıların arkasında gelen ilk istihbarat bilgilerine göre Pakistan’daki bazı unsurların bulunduğunu ileri sürdü. Hindistan istihbaratı da sağ ele geçirilen bir teröristin Pakistan vatandaşı olduğunun ortaya çıktığını belirtti. İstihbarat yetkilileri, "Sağ yakalanan teröristler konuştuğunda, saldırının üzerindeki esrar perdesinin kalkacağını umuyoruz. Ancak bunun için, zamana ihtiyaç var" diye konuştular.

  29.11.2008 01:30 [1548013]

  haberler.com

 2. #17
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956762

  Tanımlı Ce: Hindistan'da saldırılar

  Hindistan İçişleri Bakanı Shivraj Patil, Mumbai kentinde düzenlenen terör saldırıları nedeniyle istifa etti.

  Yardımcısı R.K. Kumar, Bakan Shivraj Patil'in Mumbai saldırılarının sorumluluğunu üstlenmek için istifasını Başbakana gönderdiğini söyledi.

  Başbakanın istifa konusunda henüz bir açıklama yapmadığı belirtildi.

  Bu arada Mumbai'de düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısı, cesetlerin mükerrer sayıldığı belirtilerek 174 olarak bildirildi.

  Daha önce saldırılarda 195 kişinin öldüğü açıklanmıştı.

  Mumbai'nin bulunduğu Maharashtra eyaletinin hükümet sözcüsü Bhushan Gagrani, Tac Mahal Otelinde bazı bölgelerin henüz aranmadığını belirterek, ölü sayısının artabileceğini kaydetti.

  Gagrani, yaralı sayısının ise 239 olduğunu söyledi. (AA)

  ensonhaber

 3. #18
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956762

  Tanımlı Ce: Hindistan'da saldırılar

  Hindistan'daki saldırılarda İngiliz şüphesi


  Öldürülen teröristlerin üzerinden İngiliz kimlikleri çıkması kafa karıştırdı.  Hindistan'ın Mumbai kentinde silahlar sustu. Hükümet, Tac Mahal Otel'deki teröristlerin etkisiz hale getirildiğini, çatışmaların sona erdiğini duyurdu. Terör saldırılarında en az 195 kişi öldü, 327 kişi yaralandı.

  İNTERNETTEN İZLEMİŞLER
  Saldırıyı gerçekleştirenlerin kaç kişi olduğu hâlâ tam olarak bilinmezken, Hintli güvenlik yetkilileri, operasyonda ele geçirilen terörsitlerden 7'sinin üzerinden İngiltere'ye ait bazı kimlikler ve kredi kartları çıktığını öne sürdü. Ülkeye deniz yoluyla geldikleri belirtilen militanların İngiltere'nin Batı Yorkshire, Dewsbury, Leeds ve Bradford kentleriyle bağlantıları bulunduğu düşünülüyor.

  Yetkililer, militanların, rehin aldıkları turistlerin cep telefonu ve Blackberry'leri aracılığıyla operasyon boyunca gelişmeleri İngiliz haber sitelerinden takip ettiklerinin belirlendiğini kaydetti. İngiltere, bu iddialar üzerine saldırganlara arasında İngiliz vatandaşı bulunup bulunmadığını soruştururken, ünlü siyaset bilimci Lyndon LaRouche, katliamın arkasında İngiliz istihbaratının olduğunu ileri sürdü.

  "İNGİLİZ İSTİHBARATI YAPTI" İDDİASI
  Solidarite et Progres internet sitesineki habere göre, bu dönemde daha kötü olayların yaşanmasını beklemek gerektiğini söyleyen LaRouche, İngiliz MI-6 istihbarat servisinin Pakistan gizli servisleri ile olan ilişkilerine dikkat çekerek, "İngilizler bulaşmamış olsaydı Bombay’daki olaylar gerçekleşmeyecekti" dedi. (Bugün)

  ensonhaber

 4. #19
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı "Militanlar bölgeyi savaşa sürükleyebilir"

  Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari, Hindistan'dan, Mumbai'de geçen hafta düzenlenen saldırılar yüzünden ülkesini cezalandırmamasını istedi ve militanların bölgeyi savaşa sürükleyebilecek güce sahip olduğunu söyledi.Hindistan İçişleri Bakan Yardımcısı Shakeel Ahmed de saldırıları düzenleyenlerin tamamının Pakistan kökenli olduğunu ileri sürdü.

  Zerdari, Financial Times gazetesinde bugün yayımlanan demecinde, "Kötü niyetli devlet dışı aktörlerin, iki nükleer komşu ülke arasında yeniden savaş çıkarma tehdidi arz ettikleri" uyarısında bulundu.

  Leşker-i Tayibe örgütünün eğittiği Pakistanlıların bu saldırıları düzenlemesiyle ilgili olarak Zerdari, kendilerinin de bu örgüte karşı mücadele verdiğini hatırlattı.

  ABD'deki 11 Eylül saldırıları ve Irak'taki olayları örnek gösteren Zerdari, Mumbai'deki saldırıların da militanların benzer eylemleri sürdürme çabası olduğunu kaydetti.

  Zerdari, bu tehditle birlikte savaşılması gerektiğini bildirdi.

  Hindistan: "Saldırıları düzenleyenler Pakistan kökenli"

  Hindistan İçişleri Bakan Yardımcısı Shakeel Ahmed, Mumbai kentinde düzenlenen terör saldırılarını düzenleyenlerin tamamının Pakistan kökenli olduğunu ileri sürdü.

  Bakan yardımcısı, BBC'ye verdiği demeçte, "Mumbai'deki saldırıların ardından çıkan çatışmalarda öldürülen teröristlerin tamamı Pakistan kökenliydi" ifadesini kullandı.

  29 yabancı öldü

  Saldırılarda 172 kişi hayatını kaybetmiş, 330'den fazla kişi de yaralanmıştı. Saldırılarda ölenlerden 29'unun yabancı uyruklu olduğu açıklandı. Ölen yabancılar ülkelerine göre şöyle:

  İsrail: İsrail Dışişleri Bakanlığı verilerine göre, saldırılarda 9 İsrailli öldü. Bazıları aynı zamanda Amerikan vatandaşı olan 8 İsraillinin cesedi Yahudi Merkezi'nde bulundu. Bunlar arasında Haham Gavriel Holtzberg ile eşi Rivka da var. Bakanlık açıklamasında, 9. kurbanın da bulunduğu kaydedildi.

  ABD: Beyaz Saray, saldırılarda 6 Amerikan vatandaşının öldüğünü açıkladı. Bu kişilerin çifte vatandaşlığa sahip olanlardan olup olmadığı ise bilinmiyor. Örneğin Haham Gavriel Holtzberg ve eşinin Amerikan vatandaşlığı da bulunuyordu.

  Fransa: Princesse Tam Tam kadın iç giyim grubunun kurucusu Loumia Hiridjee ile eşi Murad Amarsy'nin öldüğü açıklandı.

  Avustralya: 2 Avustralya vatandaşı hayatını kaybetti. Bunlardan biri 71 yaşındaki eski parlamenter Doug Markell idi. Yetkililer, Brett Taylor'un da öldüğünü açıkladı.

  Kanada: Kanada Dışişleri Bakanlığı, 2 Kanada vatandaşının öldüğünü, 2'sinin yaralandığını bildirdi.

  İngiltere: Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs Rum kesimi kökenli İngiliz Andreas Liveras'ın öldüğünü duyurdu.

  Singapur: Singapurlu Lo Hwei Yen, Oberoi Oteli'nde öldü.

  Japonya: Mitsui Marubeni Liquefied Gas şirketi, 38 yaşındaki çalışanları Hisashi Tsuda'nın öldüğünü açıkladı.

  İtalya: Dışişleri Bakanlığı, Antonio de Lorenzo adlı vatandaşlarının öldüğünü bildirdi.

  Tayland: Oberoi/Trident otelinde çalışan bir Tayland vatandaşı hayatını kaybetti.

  Almanya: Dışişleri Bakanlığı, bir vatandaşlarının öldüğünü doğruladı. Hindistanlı bir yetkili ise 3 Alman vatandaşının öldüğünü açıklamıştı.

  Maurice Adaları: Tac Mahal Oteli'nde Maurice Adalarından bir bankacı odasında ölü bulundu.

  Meksika: Yahudi Merkezi'ne yönelik saldırıda bir Meksikalı kadın hayatını kaybetti.

  (cnnturk.com)

 5. #20
  Baktabulkolik prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2.094
  Tecrübe Puanı
  33922808

  Siren Ce: Hindistan'da saldırılar

  Hatalı olan istifa ediyor

  Hindistan'ın Mumbai kentinde meydana gelen ve 174 kişinin öldüğü terör saldırılarının ardından Maharaştra Eyaleti Başbakanı da istifa etti. İçişleri Bakanının sorumluluğu üstlenerek istifasını Başbakan'a sunmasının ardından Ulusal Güvenlik Danışmanı da istifa etmişti. Bugün de Maharaştra Eyaleti Başbakanı da terör saldırılarında sorumluluğu bulunduğunu belirterek istifa etti.

  habertürk

+ Konu Cevapla
4 / 5 Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 01:16
 2. Ceren Hindistan Resmi-Ceren Hindistan Resimleri...
  By zuzuu in forum Ünlü Resmi Resimleri
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-22-2009, 12:40
 3. Irak'ta saldırılar
  By leyla_59 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-06-2008, 12:59
 4. Hindistan Kralı Osmanlı'dan yardım istemesi , Hindistan Kralı Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-11-2008, 00:49
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-23-2008, 16:37

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375