Kennedy'nin gözü koltukta


John F. Kennedy'nin kızı Caroline, gözünü senatörlük koltuğuna dikti.Suikasta kurban giden ABD Başkanı John F. Kennedy'nin kızı Caroline, Hillary Clinton'dan boşalacak olan senatörlük koltuğuna gözünü dikti.
ABD'nin yeni başkanı seçilen Barrack Obama tarafından Dışişleri Bakanlığı'na getirilmesi teklifinin Senato'da onaylanması halinde Hillary Clinton'un New York Senatörlüğü sona erecek.
Clinton'dan boşalacak olan koltuğa şimdiden adaylığını koyan isim ise 1963 yılında ABD başkanı iken suikasta kurban giden John F. Kennedy'nin kızı Caroline.
51 yaşındaki avukat Caroline, babasının öldürülmesi ve 1994 yılında da annesi Jacqueline'yi kaybetmesinden bu yana çok fazla ortalarda görünmedi.
Ancak Kennedy ailesinin güçlü ve popüler yapısı onu da siyasete zorladı ve son yapılan seçimler öncesinde Obama'ya büyük destek verdi. Caroline'ın kuzeni Robert F. Kennedy Jr., Caroline'ın bu görevi layıkıyla yerine getireceğinden emin olduğunu ifade ederken, "Son birkaç haftadır herkes ona bu işi yapması için baskıda bulunuyor" dedi.
Öte yandan Clinton'ın yerine yapılacak seçime kadar vekalet etmesi beklenen New York Valisi David A. Peterson, Caroline ile konuya ilişkin bir görüşmelerinin olduğunu söyledi. (İHA)


ensonhaber