Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Kahramanmaraş Bölge Başkanlığı’nda sözleşmeli olarak görev yapan 2 personel, ‘gaspa teşebbüs ve cinsel saldırı’ iddiasıyla tutuklandı.
Geçen 21 Mart günü saat 22.00 sıralarında A.G., arkadaşı H.K., hayat kadınları M.K. ve S.C.’yi yanlarına alarak Çamlık Mahallesi Çamlık Mevkii'ne geldi. Burada otomobil içinde sohbet eden grubun yanına iddiaya göre içinde iki kişinin bulunduğu bir otomobil yanaştı. Otomobilden inen iki kişi, polis olduklarını söyleyip, gruptakilere burada ne yaptıklarını sordu.
Gruptakilerden A.G., sohbet ettiklerini belirterek, “Suçumuz var ise bizi emniyete götürün'' diye çıkıştı. Bu çıkış üzerine 2 kişiden biri A.G.’ye yumruk attı, diğeri araya girerek, “Sizinle uğraşmayacağız, durumunuz iyi görünüyor. 30- 40 YTL verin, sizi bırakalım'' dedi.
Parayı vermemeleri halinde ise, “Bugün nevruz. Sizi emniyete götürür, bombacı olarak tanıtırız'' diye tehdit eden ve kadınlara cinsel tacizde bulundukları öne sürülen zanlılar, gruptaki kadınlardan birinin polisi araması üzerine paniğe kapılıp otomobillerine binerek olay yerinden kaçmak istedi. Ancak kısa sürede olay yerine varan polis, zanlıları yakaladı.
Gözaltına alınan zanlılar M.K. ve Ş.A.’nın MİT Kahramanmaraş Bölge Başkanlığı’nda sözleşmeli personel olduğu anlaşıldı. Emniyet Müdürlüğü’nde iddialarla ilgili ifade vermeyen zanlılar, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece, ‘silahlı yağma ve cinsel saldırı’dan tutuklandı. Konuyla ilgili MİT’ten herhangi bir açıklama yapılmadı.