120 km kala YARDIM istedi


Kaybetmiş gibi hissetmiyorum.Tek başına kürek çekerek Peru’dan Avustralya’ya gitmeye çalışan İtalyan maceraperest Alex Bellini, hedefine ulaşmaya sadece 120 km kala bitap düşünce yardım çağırdı.

10 AY KURUTULMUŞ YİYECEKLERLE BESLENDİ
PERU’nun başkenti Lima’dan geçen şubatta denize açılan İtalyan maceraperest Alex Bellini (30), Büyük Okyanus’ta 10 ay boyunca kürek çekti. Kurutulmuş yiyeceklerle beslenen ve arıtılmış deniz suyu içen Bellini, Avustralya’nın doğu sahillerine 65 deniz mili kala bitap düşünce önceki gün uydu telefonuyla karısını arayıp yardım çağırmasını istedi. Avustralya’ya ait kurtarma uçağı Bellini’nin yerini belirlerken, Yeni Zelanda adına kayıtlı bir römorkör de onu teknesiyle birlikte kıyıya çekti.

KAYBETMİŞ SAYILMAM
18 bin kilometrelik yolculuğun sonunda çok yorulduğunu ve bölgede iki gün boyunca fırtına yaşanacağını bildiği için yardım çağırdığını söyleyen Bellini, kendisini hedefe ulaşmış kabul ettiğini belirtti. Bellini, "Yardım çağırmamak aptallık olurdu. Farklı bir son planlamıştım, ama kaybetmiş sayılmam" dedi. Denizde yalnız sayılamayacağını, çünkü uydu telefonuna 30 binden fazla e-posta geldiğini ifade eden Bellini, daha önce de Atlas Okyanusu’nu ve Akdeniz’i kürekle geçmişti. (Hürriyet)

ensonhaber