Bu minik çocuk aslında çok mutlu. Çünkü o bayram elbiselerini giyerek sokağa çıktı...

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF dünyada sefalet içinde yaşayan çocukların durumuna dikkat çekmek için fotoğraf yarışması düzenledi. UNICEF yarışmanın sonuçlarını açıkladı.

2008'in karabasan fotoğrafını 21 yaşındaki Belçikalı genç kız Alice Smeets çekti.

Fotoğraf Haiti'nin başkenti Port-au-Prince'te bir bayram günü güzel elbiselerini giyerek sokağa çıkan minik bir kızın sefalet içindeki yaşamını gösteriyor.


DÜNYADAN KISA KISA...

PAPA: "DİN ÖZGÜRLÜĞÜ DİN DEĞİŞTİREBİLME HAKKINI DA KAPSAMALI"

Roma Katolik Kilisesinin lideri Papa 16. Benediktus, bugün İslam ülkelerinden Bahreyn ve Tunus'un Vatikan nezdindeki yeni büyükelçilerinin akreditasyon mektuplarını sunmaları esnasında yaptığı konuşmada din özgürlüğünün önemine değindi. Papa 16. Benediktus, kimi İslam ülkelerinde, insanların Hristiyanlığa geçmelerinde engellemeler olduğu imasında bulunarak, "Dini tek başına ya da başkalarıyla birlikte, özel yaşamda ya da kamusal alanda yaşamayı mümkün kılan din özgürlüğü, kişilerin kendi vicdanları doğrultusunda din değiştirebilme hakkını da kapsamalı" diye konuştu.

EMNİYET MÜDÜRÜNÜ BIÇAKLA YARALAYAN SALDIRGAN ARANIYOR

Evinin kapısında bıçaklanarak ağır yaralanan Passau Emniyet Müdürü Alois Mannichl'e yönelik saldırıyla ilgili olarak aşırı sağcı bir çift hakkında tutuklama kararı çıkartıldı, ancak saldırgan hala aranıyor. Regensburg Emniyet Müdürlüğü'nün bir sözcüsü, saldırganı Neonazi çevrelerde aradıklarını, ancak bu konuda henüz ilerleme sağlanamadığını belirtti.

FRANSA SENATOSUNDA TÜRKİYE'NİN AB ÜYELİĞİ TARTIŞILDI

Başbakanlık Başdanışmanı Ahmet Davutoğlu, “AB'nin Türkiye olmadan küresel aktör olamayacağını” söyledi. Fransa Dış Politika Enstitüsü (IFRI) ve Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı tarafından Fransa senatosu binasında düzenlenen konferansta, Türkiye-AB ilişkileri tartışıldı. Konferansın sabahki oturumunda konuşan Davutoğlu, Kafkasya'daki krizin ve Orta Doğu'daki gelişmelerin Türkiye'nin bölge ve AB için önemini bir kez daha ortaya koyduğunu vurguladı.

CERRAHLAR BİR GENCE BEYİN AMELİYATI SIRASINDA İPOD DİNLETTİ

İngiltere'de cerrahlar, 18 yaşındaki bir gence 6 saat süren beyin ameliyatı sırasında iPod'undan şarkı dinletti. Londra'daki cerrahlar bir tümörün alınacağı ameliyat sırasında beyne zarar verip vermediklerini görmek için Gavin Brooke adlı genci ameliyat sırasında uyanık bıraktı. Beyin cerrahı Andrew Mcevoy, ameliyathanedeki ses sistemini kullanarak Brooke'a iPod'undan şarkı dinletti ve ameliyat boyunca kendisiyle sohbet etti.

. . . . . . . . .

Kaynak: hurriyet.com.tr