Karınca İstilası Ev Boşalttı
Resmi büyütmek için tıklayın Hakkari'de Karıncaların İstilasına Uğrayan Aile, Evlerini Geçici Bir Süre İçin Boşaltmak Zorunda Kaldı.

Hakkari'de karıncaların istilasına uğrayan aile, evlerini geçici bir süre için boşaltmak zorunda kaldı.

Medrese Mahallesi'nde ikamet eden 15 nüfuslu Emin Aksu isimli vatandaşın evini karıncalar bastı. Karınca sürüsünü bir türlü evinden çıkartamayan Aksu, çareyi evinin damını yıkmakta buldu. Karıncaların yuvasının bulunduğu toprak evin damını kazarak ilaçlayan aile, başarılı olamayınca bu defa da evin içini ilaçlamaya başladı. Karıncaların yeniden çoğalmasıyla birlikte bu defa elektrikli süpürgenin yardımıyla karıncalar evden uzaklaştırılmaya çalışıldı. Karıncaların gün geçtikçe çoğalması üzerine ailenin geçici bir süre için evlerini tahliye edeceği bildirildi.
Emin Aksu, "Önceki günlerde bir karınca sürüsü musallat oldu. Akşamları bizi ısırdıkları gibi mutfakta yiyeceklerimizin içine de karıştılar. Fakir olduğumuz için kiralık ev de tutamadık. Karıncaları ilaçla da evden çıkartamadığımız için perişan olduk. Toprak evimizin damını yıkarak çözüm bulmaya çalıştık. Ancak yine başarılı olamadık. Karıncalar gün geçtikçe çoğalıyor. Yetkililerin bize yardım etmesini istiyoruz" dedi.

(FT-MET-MEF-Y) (İhlas Haber Ajansı) 26.03.2007 17:25